У Тернополі Міжнародний день театру відзначили прем’єрою соціальної комедії

Автор:     Опубліковано: 28 Березня 2014 о 20:12    594 переглядів

В четвер у Тернопільському драмтеатрі було святково. Міжнародний день театру відзначили прем’єрою соціальної комедії «Народний депутат». 

В атмосферу виборів глядачі занурюються вже у фойє. З обох боків стоять намети, а люди в кольорових жилетах роздають агітки та запрошують віддати голос за свого кандидата. Таких двоє – провладний та опозиційний. Цікаво те, що політичні суперники живуть в одному будинку, та навіть більше – вони майже родичі. В таких умовах і точиться передвиборча боротьба. Виконавці головних ролей переконані – хоч п’єса написана більше ста років тому, актуальності не втратила і досі.

ІВАН ЛЯХОВСЬКИЙ, заслужений артист України (Аврем Прокіч):

«Здається, що вчора написана п’єса – настільки свіжа. Настільки всі проблеми, вся атрибутика, весь процес передвиборчий, який відбувається – ну як в воду дивився великий Броніслав Нушич. Ось так, як би ми вийшли зараз на наш майдан Театральний, коли ми на віча збираємся – все це присутнє у нашій виставі».

ОЛЕКСАНДР ПАПУША, заслужений артист України (адвокат Івковіч):

«Часто запитують: чи якийсь прототип ви собі берете, чи ні. Когось уявляєте з політиків?  В даному випадку я собі не намагався когось уявляти, тому що, чесно кажучи, важко з сучасних політиків з когось і приклад брати. Хочеться, щоб були якось наші політики більш людяніші, більш ближчі до народу».

У театрі розповідають – текст п’єси залишився такий, як і в 1883 році, коли вона була написана. Тут переконані – в умовах сьогодення така вистава потрібна людям. Адже наближаються вибори, а значить – треба вміти зробити правильний вибір.

В’ЯЧЕСЛАВ ЖИЛА, заслужений діяч мистецтв України, режисер-постановник:

«Ми вступаємо в нову фазу розвитку нашого суспільства. Ми переходимо до виборчої кампанії. І нам би хотілося, щоб люди думали, що вони роблять. Щоб кожен відповідав за своє власне рішення, за майбутнє нашої держави».

ІРИНА СКЛАДАН, актриса (Павка):

«Нічого не змінилося з того часу у стремлінні людей попасти до влади. Ті ж самі підкупи виборців, ті ж самі брудні наклепи в листівках і агітках, і так далі, і так далі».

Прем’єрні покази «Народного депутата» тернополяни зможуть побачити ще 29 та 30 березня.

залишіть коментар