Від вимог МВФ українці не постраждають, переконаний тернопільський економіст

Автор:     Опубліковано: 12 Березня 2014 о 19:42    373 переглядів

Від Міжнародного валютного фонду Київ розраховує отримати позику у розмірі близько 15-ти мільярдів доларів. Новий уряд вже пообіцяв виконати все, що необхідно. У тому, що такий кредит є справді важливим для України, переконані і економісти.

БОГДАН АДАМИК, кандидат економічних наук:

«Звичайно, Міжнародний валютний фонд завжди при кредитуванні тієї чи іншої країни висуває певні умови. На що ті умови спрямовані? Звичайно, на думку керівництва Міжнародного валютного фонду, ті умови, власне, спрямовані на те, щоб країна ефективніше розвивалась. Щоб в неї, як правило, була реальна ціна за ті чи інші активи. Щоб не було якихось незрозумілих субвенцій, субсидій, тобто щоб все було прозоро, чесно і справедливо».

Звичайно, каже Богдан Адамик, людей можуть лякати умови, які пов’язані, до прикладу, з підняттям тарифів на газ та електропостачання.  Однак, через інфляцію та ріст ціни на газ, певна логіка в підвищенні тарифів таки є. Щоправда, зазначає економіст, це потрібно робити поетапно.  

БОГДАН АДАМИК, кандидат економічних наук:

«Це, однозначно, треба робити дуже поступово і розробити компенсуючи механізми для захисту, в першу чергу, малозабезпечених громадян. Знаєте, в світі є така цікава річ. Там мільярдер платить дуже багато за електропостачання, опалення своїх приміщень. Чим більша площа будинку, тим більше він витрачає. Є податок на нерухомість, який є досить серйозним. В нас трішки парадоксальна ситуація в Україні, що подекуди в нас за дуже великі будинки можна платити доволі незначну плату».

Серед інших вимог Міжнародного валютного фонду, розповідає Богдан Адамик, – зменшення кількості держслужбовців.

БОГДАН АДАМИК, кандидат економічних наук:

«Питома вага працівників державного сектору економіки є подекуди в 2 з половиною рази більша, ніж в розвинутих країнах. Напевно, важко погодитись з тим, що в 2 з половиною рази краще і ефективніше в нас працює державний сектор. Напевно, ясно, що тут реформи потрібно робити».

Пересічні ж українці, прогнозує Богдан Адамик, від запровадження таких заходів практично не постраждають. Натомість, кредити, переконаний економіст, дозволять забезпечити в Україні  фінансову стабільність та прихильність іноземних інвесторів.

залишіть коментар