Жінки вкотре доводять: слабка стать – не така вже й слабка

Автор:     Опубліковано: 7 Березня 2014 о 19:58    635 переглядів

Жінки споконвіку вважаються слабкою статтю. Однак нерідко справи, притаманні здебільшого чоловікам, вони виконують аж ніяк не гірше. Серед жінок нерідко зустрічаються міліціонери, водії тролейбусів і таксі, програмісти та навіть – військові. Галина Вишневська з Бережан за  спеціальністю – філолог. Однак останні 20 років жінка служить в лавах Збройних сил України.

ГАЛИНА ВИШНЕВСЬКА, начальник секретної частини штабу 777 Бережанського полку:

«Пов’язала свою долю з військовою службою тільки через те, що чоловік в мене – військовослужбовець, колишній, зараз в запасі. Був такий час, коли після закінчення інституту не було роботи, а набирали жінок на службу. І я так думала, що пішла зовсім ненадовгий термін послужити. Але так сталося, що час ішов, і так я затрималася в армії вже на 20 років».

Жінка розповідає: працювала і оператором, і зв’язківцем, і механіком-радіотелефоністом. А зараз займає серйозну та відповідальну посаду начальника секретної частини. Тепер, зізнається Галина Вишневська, може здати такі нормативи, яких не могла осилити навіть у 20 років. Закликає жінок в армію. Каже – це дуже цікава робота.

ГАЛИНА ВИШНЕВСЬКА, начальник секретної частини штабу 777 Бережанського полку:

«Був такий час, коли один командир частини мені казав, що місце жінки на кухні, борщі варити. А я йому казала, що міністр оборони так не думає. В цьому є дуже багато своїх плюсів. Чоловіки до нас відносяться з повагою. Командир до нас завжди відноситься з розумінням, як до жінок. Йде нам на певні поступки. Ну, як у всіх жінок, хворіють діти, бувають якісь сімейні проблеми. Я думаю, що жінки в армії себе почувають дуже комфортно».

Електротранспортний технікум у свій час обрала місцем навчання Наталія Балацька. Розповідає: у Маріуполі, де вона тоді мешкала, особливого вибору не було – ще технікум металургійний та будівельний. У наше місто жінка потрапила по направленню. У комунальному підприємстві «Тернопільелектротранс» працювала диспетчером, потім старшим диспетчером, і вже останні 12 років –очолює службу руху, яка розробляє розклади пересування тролейбусів та графіки роботи водіїв.

НАТАЛІЯ БАЛАЦЬКА, начальник служби руху КП «Тернопільелектротранс»:

«Виникають різні питання, як по роботі, так і кожна людина приходить зі своїми особистими проблемами. І це потрібно вирішувати. Маєш і прийняти якісь міри,якщо людина не виходить на роботу без поважних причин, якщо порушує графік руху, приходиться приймати якісь міри. І тому не кожному подобається це. І в цьому плані тяжко працювати».

Але, попри усі труднощі, пані Наталія запевняє: роботу, якій присвятила вже, в загальному, 35 років, любить.

Але ким би не працювала жінка, вчителем чи водієм, військовослужбовцем чи майстром салону краси, ми переконані: кожна хоче відчувати себе бажаною та цінною. А свято 8 Березня, відмежовуючись від політики, є просто гарним приводом зробити приємне своїм коханим, близьким і просто знайомим жінкам.

залишіть коментар