17 квітня – останній день сповіді перед Великоднем

Автор:     Опубліковано: 16 Квітня 2014 о 18:19    504 переглядів

Завтра – останній день перед Великоднем, коли можна піти до сповіді. Наблизитися до Господа через прийняття його тіла та крові і очиститися духовно кожного дня до церков приходить чимало тернополян.  Наші кореспонденти знають, як підготуватися до сповіді та як часто це необхідно робити.

Напередодні Великодніх свят християни масово йдуть сповідатися. Особливо багато охочих очистити душу в останній тиждень посту.  Як переконалася наша знімальна група, черги до сповіді зараз – чималі. До прикладу, перед Архикатедральним собором – десятки людей. Ні довга черга, ні холод присутніх не лякають.

«Сьогодні це вже не перший раз я іду. Я ходила на початку посту, але для чистої совісті, і взагалі перед Паскою було б бажано ще останній тиждень піти посповідатися».

«Це християнська традиція, так потрібно робити будь-якому християнинові. Тому сьогодні вирішив прийти».  

Присутні тут переконані – найкраще каятися індивідуально.

«Я до загальної не ходжу. Я не знаю… Я католичка і рахую, що маю окремо посповідатися».

 

Натомість у православних храмах нерідко практикують загальну сповідь. Тут кажуть – головне, щоб людина щиро покаялася і усвідомила свої гріхи.

о. ДМИТРО ЛИСАК, настоятель церкви Воздвиження Чесного Хреста УАПЦ:

«Є такі люди, що не знають, як прийти до сповіді. Приходять люди не підготовлені. І священик, можна сказати, «витягує» з них ті гріхи і так далі. Це дуже тяжко з такою людиною розмовляти. Але коли людина себе вже підготовила і знає, як прийти до загальної сповіді, тут немає ніякої легкості. Вона прийшла, вона визнала, вона зрозуміла, чим вона грішить, вона покаялася в цих гріхах, вона дала обітницю, що вона не буде більше грішити».

Відтак, до сповіді, будь-якої, потрібно належно підготуватися.  Окрім покаяння – щирою молитвою, постом, примиренням з людьми. Також, зазначають священнослужителі, важливо сповідатися і причащатися хоча б один раз в рік. Однак краще, все ж, частіше.

 

залишіть коментар