До кінця року 15 вулиць Тернополя засяють по-новому

Автор:     Опубліковано: 24 Квітня 2014 о 19:06    556 переглядів

Тернопіль продовжують робити світлішим. В міській раді вже склали перелік місць, які потребують ремонту чи заміни вуличного освітлення. 

Нещодавно по-новому засяяла вулиця Сагайдачного. Освітлення тут оновили ще перед Великоднем – замінили кабель, а замість старих світильників встановили сучасні світлодіодні.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Попередні старі світильники, які стояли тут, вони пройшли вже моральний і фізичний знос. Часто ламалися. Крім того, вони були дуже енергоємні. Дані світильники світлодіодні. Це наш місцевий виробник, завод «Ватра». Достатньо гарний естетичний вигляд, вони гарно вписалися в існуючий архітектурний ансамбль. Тобто, маємо і економію світла, і гарний якісний вигляд, і достатньо якісне освітлення, яке відповідає  усім необхідним нормам».

На такі світильники, зазначив Сергій Надал, виробники дають 15 років гарантії.

Загалом у цьому році в міськраді мають намір зробити капітальний ремонт освітлення на 15-ти вулицях Тернополя. На такі роботи виділили 1 мільйон гривень.

ОЛЕГ ЛЕХІЦЬКИЙ, директор КП «Тернопільміськсвітло»:

«Як правило, ми міняємо світильники на тих вулицях, де ще стоять такі старі-старі радянські світильники з лампочками розжарювання. По-перше, лампочки, як і ці, виходять часто з ладу, по-друге, світильники перегорають. І старі наші вуличні лінії завжди були на проводах. Провода також старі, обриваються, є багато неприємностей. Коли приходить капітальний ремонт, міняється повністю і світильник, і міняється провід на кабель».

Крім того, заміна вуличного освітлення, каже Олег Лехіцький, дозволяє суттєво зекономити – нові лампи добре освітлюють вулицю, споживаючи при цьому майже втричі менше електроенергії.

  ОЛЕГ ЛЕХІЦЬКИЙ, директор КП «Тернопільміськсвітло»:

«Лампи, які існують, звичайні, розжарювання, вони мають порядка десь до 300 Вт. Щоб гарно вулиця світилася. Є трошки менше, 250, але, як правило 300 Вт. Ми ставимо 100 або 70 Вт. Якщо вулиця така неширока, то є спеціальні розрахунки, які кажуть, що достатньо там поставити лампочку 70 Вт». 

Насамперед планують належно освітити частини вулиць на «Дружбі» та в Пронятині. Також, зазначає Олег Лехіцький, заміни та ремонту потребують світильники на «Новому світі» та в районі «Старого парку». Однак за один рік, каже чиновник, все необхідне виконати навряд чи вдасться.

 

залишіть коментар