До Тернополя привезли найбільшу у світі дримбу

Автор:     Опубліковано: 1 Квітня 2014 о 10:01    332 переглядів

Найбільшу у світі дримбу у рамках так званого Дримботуру привезли до нашого міста. Інструмент є мандруючим символом фестивалю «Черемош-фест», який відбудеться на початку травня на Івано-Франківщині. Зараз дримба знаходиться біля одного з тернопільських арт-барів. 

 

Зіграти на рекордній дримбі «традиційним» способом не вдасться – зазвичай інструмент однією рукою прикладають до губ, так, щоб торкалася зубів, а іншою – смикають за металевий прутик. За словами організаторів Дримботуру, внаслідок цього передні зуби у старих дримбарів нерідко відсутні.

МИШКО АДАМЧАК, арт-директор фестивалю «Черемош-фест»:

«Дримба створює вібрації, і з часом, там, через декілька років, воно впливає, все-таки, на зуби. І двох передніх зубів, скажем…»

Мистецтво виготовлення дримб майстри передають з покоління в покоління. Рекордсменку ж викували минулого року на «Святі ковалів». Серед майстрів – і наші земляки брати Гудими. Дримба має 2 метри заввишки і важить 300 кілограмів. На її виготовлення умільцям знадобилося 4 дні. Крім цього, супроводжуючі інструменту розповідають ще одну версію її появи.

АНДРІЙ МЕЛЬНИЧУК, ідейний натхненник фестивалю:

«Дримба – вона витягнута із серця лелета. Лелети – це міфічні прабатьки людей,які колись мешкали по Карпатах. Ви бачили, там багато великого каміння. Звідки воно взялося? Його там поклали лелети. Або вони скамяніли в ці камяні фігури. Коли наші мужні ковалі, які кували, відпочивали, були в горах біля Косова, вони побороли цього лелета, і витягли цю дримбу. Тобто, перша версія, що ми розповідали, насправді неправда. Правдою є от такий гарний фольклорно-міфічний момент».

Перш ніж потрапити у наше місто, рекордна дримба вже встигла побувати в Івано-Франківську, Львові, Києві та Луцьку. У Тернополі вона пробуде близько двох тижнів, після чого мандруватиме далі, аж поки не повернеться на Івано-Франківщину, де проходитиме фестиваль.

Окрім інструменту, привезли до Тернополя і ліжник з натуральної шерсті. Жартують: він також є рекордним – як найбільший, на якому зображена дримба. Організували для городян і виставку верховинського фотохудожника. Майстер працює на стику жанрів, і до традиційних гірських мотивів додає свої елементи. Роботи фотохудожника, привезли до Тернополя, щоб створити тут своєрідну «гірську» атмосферу.

АНДРІЙ МЕЛЬНИЧУК, ідейний натхненник фестивалю:

«В горах в людей існує дуже багато обмежень, які, насправді, ніякого сенсу ні їм не приносять, ні людям, які туди приїжджають. Він накладає частини філософії, нетрадиційної для гір, і експериментує з жінками. В сенсі, з моделями. Це непрофесійні моделі, які, тим не менше, відображають якісь образи. Гірські локації, каміння, різні пори року».

Сам «Черемош-фест» проходитиме з 2 по 4 травня у селі Криворівня.

 

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!