До Тернополя цими вихідними приїжджали найвідоміші постаті сучасної української літератури

Автор:     Опубліковано: 1 Квітня 2014 о 18:43    292 переглядів

 

Говорили про політику чи хочеться друкуватись, чи чекати на нову літературну хвилю і навіть про місцеве пиво. Цими вихідними Тернопіль літературно фестивалив. На зустріч з найвідомішими українськими сучасними письменниками ходила і наша команда.

Іздрик, Ірванець, Семенчук, Лазуткін, Карпа – це лише мала частина відомих прізвищ, що були у програмі фестивалю «Ї». Він, нагадаємо, проходив цими вихідними. Найбільша кількість людей збиралась на зустрічі з найвідомішими. Крім презентацій могли вільно поговорити про насущне. Від політики до того наскільки смакує наше пиво. Питались,  до прикладу і про те, чи хочеться сьогодні бути українським письменником.

ЮРІЙ ІЗДРИК:

“Сенсу бути письменником, тобто мати це за фах, чи спосіб заробляння – абсолютно немає, я кілька разів вже заявляв, що не буду мати справ з видавництвами бо це немає сенсу. Бо той період поки ти пишеш, ти живеш в кайф”

ГИЦЬКО СЕМЕНЧУК:

« Основна проблема українського книговидання в тому, що воно не може бути чесним перед самим собою. Купа людей не те що не купує книжок, вони не беруть ті, які дома стоять від бабусі залишились. Ну хіба тоді може щось зміниться»

ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ:

” Тут все відносно, якщо твоя книжка хоча б є в книгарні, то все хоч трошки краще, роялті капають дуже смішні. Але насправді ж книжки це якийсь етап твого життя, тому видаватися хочеться”

Молодих письменників було на фесті не мало, проте їхні прізвища не відомі широкому загалу. Апологети ж української сучасної літератури заспокоюють, нова хвиля таки прийде. Без сумніву, посприяють цьому і останні події політичні.

ЮРІЙ ІЗДРИК:

« Після цих крутезних соціальних зрушень, які відбуваються, зазвичай починають відбуватись і якісь рефлексії і багато з них будуть фіксуватись в літературний спосіб»

ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ, охоронець:

« Поколіннєво після того я бачу величезну мозаїку з різних дуже гарних облич і справді цікавих, є достатньо класних молодих поетів»

Що ж до самого фестивалю, письменники кажуть, з ними в країні біда. Займатись ними, навіть при великому бажанні – важко.

ГИЦЬКО СЕМЕНЧУК:

« Організацією фестивалів займаються люди, в основному далекі від якоїсь менеджерської роботи, все приходить з досвідом, я думаю, що кілька років і все буде ліпше»

МИКИТА ЛУНІН:

«Для себе відмітив такий момент – одні і ті ж імена, одні і ті ж люди та і читають те саме»

Організатори кажуть, послухати нове і старе з власних творів та попитати про те, що цікавить у найвідоміших постатей сучасної української літератури, за три дні фестивалю прийшло, понад півтисячі людей.

залишіть коментар