На писанці можна прочитати характер її автора

Автор:     Опубліковано: 15 Квітня 2014 о 17:54    583 переглядів

Великдень вже на носі. Тому у «Молодій Просвіті» підбивають підсумки проведення цьогорічної школи писанкарства, завдяки якій у Тернополі значно зросла кількість тих, хто писачок у руках тримає уже впевнено.

За три тижні «молоді просвітяни» навчили розписувати писанки більше шестисот дітей. Опанувати це давнє українське мистецтво малечі допомагали близько чотирьох десятків волонтерів.

ОЛЕКСІЙ КЛЮЧНИК, голова ТМО ВМГО «Молода Просвіта»:

«Цього року вона була безкоштовною. Також ми могли охопити і школи,  тобто навчальні заклади Тернополя, як університети, так і середньоосвітні школи. Також ми їздили по сиротинцях, як в Тернополі, так і в інші області, і навіть в інші області».

Щоб ще більше заохотити тернополян до писанкарства в одному з арт-барів міста  «Молода Просвіта» відкрила виставку, на якій можна було побачити як дитячі роботи, так і яйця розписані гуцульськими писанкарками. Також, представили авторські писанки-мотанки Ірини Абрам’юк. Вона каже, на роботах майстринь часто відбивається  їх характер.

ІРИНА АБРАМ’ЮК, організатор виставки писанкарства:

«Є такі, що як людина педантична, так написано. Кожна крапочка, кожна лінія. А є така швидка писанка, яка написана дуже швидко. Жінка, напевно, така впевнена, роботяща і оця душа в цій писанці, ця така побутовість. Так, як вона їсти готує, тут вона писаночку пише. Оце також вміщено в ній».

Для бажаючих відновити давні традиції  «Молода Просвіта»  навіть відкрила при своїй організації крамничку. В ній можна придбати, як уже готові писанки, так і набір для створення «великодніх яєчок».

НАЗАР КОВАЛЬЧУК, голова ТОО ВМГО «Молода Просвіта»:

«Туди входить писачок, віск, свічка, роздатковий матеріал».

Школу писанкарства  «Молода Просвіта» провела уже вшосте. Вперше її організували  у 2008 році. З того часу волонтери допомогли не одній сотні дорослих та дітей  навчитися своїми руками створювати «великодні яєчка».  

залишіть коментар