Постраждалим у столиці мешканцям області виплатили матеріальну допомогу

Автор:     Опубліковано: 30 Квітня 2014 о 20:00    290 переглядів

Сьогодні у списку тих тернополян, хто постраждав у столиці більше ста осіб. І їх кількість постійно збільшується, адже інформацію збирають з різних джерел. Розмір допомоги визначали в залежності від важкості травм та матеріального стану постраждалих. 

НАТАЛІЯ МАЗУР, волонтер медичної служби:

 «Як правило дуже багато контузії, дуже багато черепно-мозкових травм, вогнепальних поранень, є так само ампутації кінцівок».

Станом на 1 березня в касі тернопільського Євромайдану залишилось трохи більше 900-сот тисяч гривень. Частину цих грошей уже витратили на допомогу потерпілим.

НАТАЛІЯ ГАЙДУК, скарбник тернопільського Євромайдану:

 «Зараз в касі залишилось 570 тисяч 800 гривень.  Сьогодні ми призначили зустріч більше 100 потерпілим. І будемо їм видавати кошти. Кошти будуть видаватися відповідно до їхнього діагнозу наприклад, якщо легший від тисячі гривень, тисяча-дві. Якщо більше, є люди, яким потрібне протезування ока, то звичайно їм буде від 10 000 і більше».

Надія Романівна з Дичкова приїхала отримувати матеріальну допомогу сина. 28-річний Віталій вперше поїхав на Майдан, якраз, коли відспівували панахиду за Жизневським і залишився на тиждень. А вдруге зібрався у столицю 18 лютого.

НАДІЯ ВАЛЬЧИШИН,  мати постраждалого євромайданівця:

 «Він не міг заснути, коли там стріляли. В той день і поїхав. По селі ходив, ніхто не їхав. Він каже: «як то так, ніхто не їде». І 18 він виїхав. 19 був в Києві».

На Майдані Віталія контузило, коли він подавав бруківку.  А потім його ще й  побили.  Поїхав у Київ хлопець без телефону, тому, щоб знайти сина, мати звернулася у службу « Євромайдан-SOS».

НАДІЯ ВАЛЬЧИШИН,  мати постраждалого євромайданівця:

 «Він приїхав з Києва і я побачила – з ним, щось не то. Він брав сумку і далі їхав до Києва. Я за ним бігала по Тернополю. А він їхав до хлопців, збирав їм речі. Злий був, що ніхто нічого не дає тим хлопцям на Майдан».

Після тривалого лікування Віталію стало трохи краще, але все одно постійно пам’ятає про Майдан і згадує Устима Голоднюка та Назара Войтовича. Хоч не був із ними знайомий.

залишіть коментар