Тернопільські перевізники більше не хочуть возити пенсіонерів безкоштовно

Автор:     Опубліковано: 17 Квітня 2014 о 18:15    303 переглядів

Тернопільські перевізники більше не хочуть возити пенсіонерів безкоштовно. Тому з проханням виключити пункт про 6 пільговиків  із договору, вони звернулися у міську раду. Кажуть, долар злетів, пальне подорожчало і взагалі деякі з них – на межі банкрутства.

   АНДРІЙ НАМАКА,  директор ТОВ «Менс-авто»:    

«Якщо порахувати по 6 чоловік  на піврейси, на кількість машин, на дні в рік ця цифра виражається  не дуже маленькою сумою в 14 млн. грн. Крім того всього на прохання міської ради ми перевозимо ще за півціни дітей шкільного віку в період навчання. Це теж сума виходить в 3 млн. грн. Це ті кошти, які перевізники добровільно за власний кошт надають допомогу місту».

Кошти, які перевізники витрачають на пільговиків, допоможуть ситуацію стабілізувати. Знижку для дітей та безоплатний проїзд соціально-незахищеним категоріям вони залишать. Причому обіцяють перевозити їх в необмеженій кількості.

АНАТОЛІЙ ТАНЧУК, ТОВ «АТК «Еталон»:

«Значить це є: ветерани війни та прирівняні до них особи, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, діти потерпілі від аварії на ЧАЕС, діти-сироти, тобто круглі сироти, що перебувають на державному утриманні, діти-інваліди та інваліди 1 та 2 груп».

Думки тернополян стосовно обмеження безоплатного проїзду для пільговиків у маршрутках розділилися.

          Опитування:   

«Палка з двома кінцями. І перевізникам важко, і людям важко. Якщо би держава трошки подумала більше для пенсіонерів, звичайно було би краще».

    «- Негативно звичайно. – Чому? – В них і так пенсії досить маленькі, ще їм відмовляти в останньому, це вже знаєте трошки забагато».

«Якщо пенсіонер працює і отримує пенсію, я рахую, що він повинен платити».

«Я вважаю, що їм треба залишити цю пільгу».

«Тут треба так рішити або компенсовувати те, що повинно бути. Або раз не компенсовують  – нема що тоді вимагати».  

З часом перевізники підніматимуть і питання збільшення тарифів. Але, кажуть, це тривалий процес, а допомога їм потрібна зараз. Тому вирішили розпочати із пільговиків.    

Натомість, державтоінспектори за півтори місяці перевірок перевізників знайшли  у них 12 технічно-несправних автобусів. А ще впіймали водіїв маршруток на  нехтуванні правилами дорожнього руху. Зокрема, вони перевищують швидкість, неправильно проїжджають перехрестя, перевозять  пасажирів понад норму та відхиляються від маршруту.

 

залишіть коментар