Тернопільські школярі розповідали чиновникам, як розвивати місто

Автор:     Опубліковано: 15 Квітня 2014 о 17:58    752 переглядів

У вівторок минуло  474 роки з дня першої згадки про Тернопіль. З нагоди річниці у місцевих школах провели незвичайний урок. 

15 квітня 1540 року датована Грамота на заснування нашого міста, видана Яну Тарновському польським королем Сигізмундом І.  З нагоди річниці у школах пройшли уроки, присвячені минулому та сьогоденню Тернополя. У проведенні взяли участь представники міської влади. До прикладу, в Українську гімназію завітав начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека. Посадовець каже: прийшов нагадати про історію, засновників, здобутки міста, а також – поспілкуватися зі старшокласниками.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку Тернополя:

«Про їхнє бачення про місто, що їм подобається. Можливо, в них є якісь питання до міського керівництва. Яким вони бачать місто в майбутньому. Це будуть якраз основні теми нашої сьогоднішньої розмови».

В корисності таких уроків – як для себе, так і для чиновників, не сумніваються і школярі.

МАРКО ГІЛЮТА, учень Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Ми дізнаємося щось нове про Тернопіль. Ми стаємо свідомішими громадянами, не забуваємо про такі важливі чинники, що не тільки влада є, а є ще і люди, жителі міста, котрі також повинні брати активну участь».

ЯРИНА СКРИПЕЦЬ, учениця Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Ми хотіли присвятити цей урок тому, аби заглянути крізь шпаринку часу і визначити, що кожен із нас може створити для того, щоб розвивати власне місто, в якому ми живемо».

ЮРІЙ КУЗЕМКО, учень Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Цей урок, насамперед, корисний не тільки для учнів, а й для самих представників влади, які присутні на цьому уроці. Тому що вони можуть почути думку молодого покоління, яке в майбутньому буде, можливо, на їхньому місці. Можливо, воно буде розвивати Тернопіль».

Старшокласники представили свої пропозиції та побажання стосовно розвитку міста. Наприклад, одинадцятикласниця Анастасія, яка, до слова, минулого року стала переможницею тернополезнавчої олімпіади, підняла проблему збереження історико-культурної спадщини міста.

АНАСТАСІЯ БРИК, учениця Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Ми запропонували більш активно залучати інвесторів для охорони історико-культурної спадщини, створити 3D карту нашого міста онлайн, що буде цікаво як для туристів, так і для жителів нашого міста. Також, можливо, створити електронні паспорти. Створювати і проводити, організовувати різноманітні фестивалі, конкурси. Також, можливо, створити науково-освітній портал «Тернопіль у плині літ».

Також говорили про якість надання комунальних послуг та збереження Тернопільського ставу. У міськраді запевнили: усі пропозиції школярів опрацюють. Найкращі ідеї будуть втілені в життя. Звісно, за умови, що вони реальні та не потребують значного фінансування.

залишіть коментар