Тернопільські товаровиробники готові конкурувати з європейськими

Автор:     Опубліковано: 14 Квітня 2014 о 18:04    369 переглядів

Круглий стіл, присвячений перспективам роботи України з Європейським союзом  в контексті Угоди про Асоціацію провели у понеділок у Тернополі. Чи не найбільш очікуваною частиною цієї домовленості, вважає урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій Пятницький, є саме угода про вільну торгівлю.

ВАЛЕРІЙ ПЯТНИЦЬКИЙ, урядовий уповноважений з питань євроінтеграції:

«Звичайно, що це створює абсолютно новий  фундамент нашого співробітництва, тому що ми будемо працювати в преференційних умовах, надаючи найкращі умови доступу для товаровиробників, для виробників послуг, для капіталів обох сторін. Більше того, сьогодні ми торкнемося трохи ще питання, пов’язаного з автономними преференціями, які Європейський Союз запровадить вже наприкінці квітня. Тобто, не чекаючи, поки угода буде остаточно підписана, набуде чинності, ми отримуємо автономні преференції з боку Європейського союзу, які дозволять вже, фактично, нашим виробникам, товаровиробникам, в першу чергу, працювати в покращеному режимі доступу на європейський ринок. Фактично, буде застосовуватись угода про вільну торгівлю».

Угода, запевняє Валерій Пятницький, готувалася спільно з товаровиробниками, відтак їх думку врахували. В цілому, переконаний посадовець, український бізнес готовий до роботи з Європейським Союзом в режимі вільної торгівлі. Тим більше, що частина компаній вже працює на цьому ринку. Не страшні зміни, кажуть в Тернопільській торгово-промисловій палаті, і місцевим виробникам. Хоча вдосконалюватися таки доведеться.

ВАЛЕРІЙ ПИСАРИК, Президент Тернопільської торгово-промислової палати:

«Звичайно, прийдеться попрацювати. Особливо по переоснащенню підприємств, по доведенню продукції до відповідних якісних показників. Але це є перспективи. Тому варто над цим працювати».

На засідання прийшли і представники місцевих підприємств. Переконують – ми маємо що запропонувати Європі.

ІГОР РАДЧУК, представник одного з сільськогосподарських підприємств області:

«Ми готові, наша продукція є конкурентноспроможною. Зменшивши ввізні мита, ми однозначно будем конкурувати з їхньою сільськогосподарською продукцією. Там, Голландії, Данії, тої самої Польщі, Чехії, Німеччини. Це не є проблема з якістю».

Щоб проінформувати місцевий бізнес про можливості, які надасть угода, завітали на круглий стіл й іноземні представники. 

АННЕЛУС ВІВЕН, заступник голови економічного відділу Посольства Королівства Нідерландів в Україні:

«Ми вважаємо, що ця угода надає дорожню карту перетворення і реформ в Україні. Ми не вважаємо, що це легкий шлях, але ми думаємо, що це дуже важливий і ефективний шлях. І тому ми знаходимося тут, щоб допомагати Україні на цьому шляху».

Щодо пересічних українців, то вони, вважають присутні, насамперед отримають доступ до якісних європейських товарів. І, можливо, нижчої вартості, ніж зараз.

залишіть коментар