Тернополянам радять подбати про захист своїх осель

Автор:     Опубліковано: 8 Квітня 2014 о 18:29    296 переглядів

На Великдень, оскільки свято це вважається сімейним, чимало тернополян залишають місто та їдуть в гості до родичів. В цей час пусті квартири можуть привабити небажаних гостей. А тому варто заздалегідь подбати про те, щоб вберегти своє майно від крадіжок.

АНАТОЛІЙ ГУСКА, заступник начальника УКР УМВС області:

«Що стає, скажем так, причиною легкого доступу до квартир? Це прості замки, які легко вскрити, відсутність домофонів в під’їздах. Якщо питання стоїть першого поверху – відсутність решіток на вікнах». 

Забирають, зазвичай, гроші та золото – тобто те, що можна винести, не привертаючи до себе особливої уваги. Найчастіше, кажуть в обласній міліції, обкрадають квартири так звані «гастролери». Відшукати таких зловмисників, до слова, важче, ніж місцевих.

АНАТОЛІЙ ГУСКА, заступник начальника УКР УМВС області:

 

«Получається, із 4 серійних квартирних, 1 тільки місцевий житель. Приїжджає, скоїв крадіжку, 1-2 в день, і покидає область».

Найбільш надійним способом захистити свою оселю від крадіїв, переконані правоохоронці, є підключення квартири до сигналізації.

ОЛЕГ ІВАЩЕНКО, начальник УДСО при УМВС області:

«Попереднього року, і на протязі першого кварталу цього року не допущено жодної крадіжки з охороняємої квартири. Злочинці навіть не намагалися туди проникнути. Так як вони бачать, що квартира під охороною, і наряд міліції близько трьох хвилин прибуває на місце спрацювання».

Про своє майно варто подбати і самотужки, дотримуватись елементарних засобів захисту.

СЕРГІЙ ДЖУГЛА, старший експерт НДЕКЦ при УМВС області:

«Бажано встановити двоє дверей. Причому, зовнішні двері можуть бути непримітні, для того, щоб у злочинця не виникало думки, що в вас є, що ховати. Двері також потрібно обладнати двома замками. Ми рекомендуємо ставити 2 замка, різних видів».

Гроші та прикраси, кажуть правоохоронці, не варто зберігати в одному місці. Радять також відмовитися від таких традиційних серед українців схованок, як меблева стінка, шафи з білизною, сервізи – їх крадії обшукують насамперед. Рекомендують подбати і про сейф, надійно прикріплений до стіни чи до підлоги. А про свій від’їзд можна повідомити сусідів – саме вони майже в половині випадків повідомляють правоохоронців про злочин. До слова, від початку року на Тернопільщині зареєстровано 44 квартирні крадіжки. Розкрито наразі 28.

залишіть коментар