Тернополяни відмовляються від російських товарів

Автор:     Опубліковано: 5 Квітня 2014 о 08:45    620 переглядів

Вдарити по Росії не силою, а економічно. З початком військової агресії у Криму почастішали заклики до бойкоту товарів російських виробників. Чи не по всій Україні встановлюють відповідні бігборди, а активісти влаштовують флешмоби, створюють відповідні спільноти в соцмережах, розповсюджують списки «ворожих» товарів, а замість продукції, виробленої у Росії, пропонують нашу, українську альтернативу.

Тим часом тернополяни розділилися на два табори: ті, хто уважно слідкує за тим, щоб, бува, не купити чогось російського, і ті, хто на перше місце ставлять не свої патріотичні стремління, а якість самого товару.

«В зв’язку з тим, що зараз які відносини Росії до України… То є наша якась помста за то».

«Я якось не дуже звертаю увагу. Більше дивлюся на якість».

«Ну, переважно, щоб були продукти якісні. Щоб менше було цих, як то пишуть, ГМО і так далі».

«Я не беру зараз каву «Жардін»,замість неї таку беру англійську каву. Це я роблю».

«Якщо чесно, я не знаю, чи буде в цьому користь. Може й треба. Але ми ніколи не дивимося особливо, тому…»

«В зв’язку з ситуацією в країні підтримую нашого виробника. Стараюся підтримати».

Від продукції російського походження відмовилася і кореспондент телеканалу ІНТБ Юля Медвідь. Розповідає: завжди уважно вивчає етикетки товарів та звертає увагу на штрих-коди. Допомагає їй в цьому спеціальний додаток на смартфоні.

ЮЛЯ МЕДВІДЬ, кореспондент ІНТБ:

«Останнім часом з’явилася проблема в тому, що  російські товари, які я знаю, що вони російські насправді, штрих-код там змінений. Або в супермаркетах міняють самі наклеєчки. Є дуже багато допомоги такої зовнішньої в цьому випадку. Просто прикладаєш його до штрих-коду, щоб було видно, автоматично зчитується. Вказує, що це український товар, тобто, таке купувати можна».

Про те, що деякі виробники хитрують та маскують своє походження, до прикладу, використовуючи українських штрих-код, нерідко пишуть і користувачі соцмереж. Щодо Тернополя, то в обласній інспекції з питань захисту прав споживачів запевняють: жодних таких скарг до них поки що не надходило.

БОГДАН МИХАЙЛИШИН, головний спеціаліст інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області:

«Якби воно було виявлено, звичайно, буде висвітлено в пресі і озвучено людям. І будуть показувати наявні приклади, тобто, будуть брати той товар і показувати, яке має маркування. Тому що маркування – це також невід’ємна частина, яка має бути дотримана згідно законодавства про захист прав споживачів».

До слова, від  товарів, виготовлених у Росії, вже відмовилася низка магазинів по Україні. Чи підтримають таку ініціативу у Файному – покаже час.

залишіть коментар