У Тернополі говорили про духовність та хабарництво

Автор:     Опубліковано: 10 Квітня 2014 о 12:34    262 переглядів

Виставку старовинних  ікон репрезентували у бібліотеці номер 4 для дорослих у середу. Образи, розповідають організатори, збирала вчителька з Підгаєччини Ганна Зьомко. Раніше їх вже бачили вихованці Школи-колегіуму імені Йосипа Сліпого. Виставка нараховує 73 древні ікони. Деяким – вже не одна сотня років. Цікаві вони й тим, що демонструють різноманітні стилі та техніки.

СВІТЛАНА КОЗЕЛКО, завідувач міської бібліотеки №4 для дорослих:

«Практикуємо, щоб бібліотека відходила від таких стандартних форм роботи, щоб вона могла бути сьогодні бібліотекою, завтра – етноцентром, післязавтра – Інтернет-центром,  пізніше вона може бути виставочним залом. Зараз ми, всетаки, готуємось до свят, є піст, є проблеми в державі, є проблеми серед людей. І, в принципі, я, як керівник цього закладу, поставила собі за мету, щоби привернути увагу молоді, привернути дорослих, щоб трошечки вони, на мить, зупинилися і переосмислили, що в житті, які є духовні цінності».   

Показали і старовинну духовну літературу. Книги для виставки погодився надати приватний колекціонер.

ОЛЬГА КОЛОС, голова ГО «Рідний край»:

«Там є старий молитовник, з якого колись ще молилася його бабуся, вчила його з цього молитовника молитов. І є старі книжки. Одна з них – це стародрук, можна це побачити, який друкувався колись на спеціально виправлених онучах. І ця книжка не боїться вологи. Напевно, та релігійна література, яка передавалася з покоління в покоління, була не просто оберегом роду. Вона була хранителем тих цінностей, які зберігалися в сім’ї».

Молитовник, кажуть організатори, 1760 року, інші книги – можливо, ще давніші.

Під наглядом святих зі старовинних ікон у бібліотеці говорили про хабарництво та духовність. Круглий стіл на цю тему зібрав політиків, представників громадськості, священнослужителів.

о. ОЛЕГ ГАХ, речник Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату:

«Першопричиною будь-якого злочину є гріх. Хабарництво, безперечно, є злочином. Відповідно, першопричиною хабарництва та корупції є також гріх. Церква, відповідно, засуджує гріх. Причому, церква засуджує по відношенню до хабарництва обидві сторони».

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, сотрудник Архикатедрального собору (УГКЦ):

«Це речі, які неприпустимі в державі, яка хоче бути європейською і хоче жити за принципами моралі, досконалості. Я думаю, що 10 заповідей Божих – це був би найкращий союз для будь-якої держави, яка хоче бути просто державою. Не говорячи вже про європейську державу. В цьому, напевно, полягає наше завдання – це людям донести: якщо ти просто є християнин, то ти жити можеш в любій державі, і люди біля тебе будуть відчувати, що ти живеш в європейській державі».

Присутні переконані: боротьба з хабарництвом – процес  довготривалий і потребує взаємодії держави, церкви та суспільства.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Сьогоднішній формат незвичний, тому що ми обєднали два ніби таких непоєднуваних поняття. Це боротьба зі злочинністю, зокрема, корупцією, і зміцнення, популяризацію духовності, популяризацію моральних цінностей».

Результати круглого столу та, відповідно, подальші кроки, мають намір озвучити на сесії міської ради, яка відбудеться 17 квітня. Сама ж виставка пробуде в бібліотеці близько двох тижнів. Згодом, за словами Леоніда Бицюри, помандрує іншими освітніми закладами Тернополя.

залишіть коментар