У Тернополі продовжують встановлювати світлодіодні світлофори

Автор:     Опубліковано: 23 Квітня 2014 о 18:29    281 переглядів

У Тернополі продовжують замінювати світлофори. У міській раді розповідають: в нашому місті наразі 56 перехресть, які регулюються світлофорами. 16 з них вже оновили. Наразі завершують роботу над 17 – це перехрестя проспекту Степана Бандери та вулиці Генерала Шухевича. Чиновники кажуть: такі зміни – необхідні. Адже старі світлофори вже своє відпрацювали – функціонують по 30, а то й по 40 років. Вони енергозатратні, нерідко виходять з ладу, а також за ними немає необхідного контролю. Натомість нові мають чимало переваг.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В зв’язку з тим, що відбувається заміна, дає декілька важливих моментів. Перше: ми забезпечуєм безпеку руху. Друге – вони дають суттєву економію. Тому що нові світлофори є світлодіодними. І вони споживають значно менше електроенергії. Якщо раніше один світлофор споживав 300 кВт електроенергії, то тепер буде споживати в межах тільки 36. Тобто, економія більш ніж в 8 разів».

ОЛЕГ ЛЕХІЦЬКИЙ, директор КП «Тернопільміськсвітло»:

«Якість зображення набагато краща. Світлодіодні ці наші лампи мають такий ефект, що в любий час при любому світлі зовнішньому видно, в якому кольорі вони працюють».

Міняють і шафи управління. В мерії зазначають: усі світлофори під’єднають до єдиного пункту управління. Щодо вартості, то, запевнять: придбали вигідно.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Вартість одного такого світлофора нам обійшлося в 3 тисячі гривень. Вартість заміни світлофорної шафи – приблизно 30 тисяч гривень. Тобто, це один. Тобто, якщо таких світлофорів є близько 8 на одному об’єкті, відповідно, помножте, яка кількість йде. Заплановано на цей рік щонайменше 500 тисяч гривень для того, щоб ці роботи провести».

Гарантійний термін експлуатації нових світлофорів, каже Сергій Надал, не менше 12 років.     В майбутньому у міській раді мають намір оновити всі світлофори Тернополя.

 

залишіть коментар