За суддями Тернопільщини стежитимуть активісти

Автор:     Опубліковано: 11 Квітня 2014 о 10:15    221 переглядів

Пікетували сьогодні і обласний апеляційний суд. Люди вимагали від представників тернопільської Феміди працювати чесно. Бажання моніторити суддів у тернопільських активістів прокинулось після прийняття Закону про відновлення довіри до судової системи України. Тому громада міста зібралася на пікет.

ЮРІЙ ОСТАПЮК, учасник акції протесту:

  «Домагаємся справедливих судових вироків. Доведення громадою до їх логічного завершення, контролю громади вірніше. Щоб громадські організації контролювали несправедливі вироки і взагалі їх логічного завершення. Якогось присуду. Так, як наприклад в нас, то що стосується автомайдану, була на минулому тижні справа з п’яним прокурором».

Яскравим прикладом незаконних рішень судів, кажуть активісти, є справа підприємця Віталія Сороколіта, яку сьогодні розглядали у Апеляційному суді.

АНДРІЙ ГАЗИЛИШИН, учасник акції протесту:

 «Вже більше 6 років судиться із владою, судиться з системою, щоб захистити свої права. Він своїм розумом заробив великі гроші, але не поділився з цією владою. І зараз, на протязі, повторюю 6 років, вони пресують його, щоби він віддав. Вони його хотіли знищити. Його садили в тюрму. Але він вийшов, він вистояв. І зараз ми допомагаємо йому відстояти свої інтереси. Інтереси держави, інтереси бізнесу, інтереси навіть його особисті. Тому, що це може зачепити кожного з нас».

Учасники протесту вимагали від суддів прозорості в роботі і навіть в особистому житті. Активісти збираються контролювати і його.

ОЛЕКСАНДР БУРАКОВСЬКИЙ, учасник акції протесту:

 «Щоби судді просто пам’ятали, що громада, ми собі даємо собі це в зобов’язання. Будемо слідкувати не тільки за їхньою роботою, а також за їхнім особистим життям. Тобто, я готовий запросити журналістів до себе додому. Я би хотів, щоби назначений новий в.о., щоб він також запросив до себе додому, показав свої статки. Це все дуже просто, я думаю».

Механізму моніторингу суддів в активістів наразі немає. Відомо тільки одне, представники громади збираються приходити на розгляд усіх резонансних справ.

залишіть коментар