ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів:
«Великий в грудях мав талант,
Хоч він не цар був, ані пан.
Талант пізнали добрі люди
І сказали: славний муж це буде».
Старший науковий співробітник історико-меморіального музею політв’язнів Ігор Олещук декламує журналістам поему невідомого автора про великого співця українського народу Тараса Шевченка. Це лише уривок – сам вірш набагато більший. Сьогодні Кобзаря тут згадують усі присутні. 22-го травня минає 153-тя річниця його перепоховання на Чернечу гору біля Канева, як і заповідав в свій час поет. На символічну панахиду у Театральному сквері зібралося чимало тернополян, члени громадських організацій, священики та представники місцевої влади. Згадували Шевченка не лише як мислителя та художника, а й як борця за волю України.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«В «Заповіті» Шевченка закладений глибокий символізм. Саме з цим заповітом жили століття українці. Саме з цим заповітом протягом багатьох років йшли, боролися і вмирали і здобували Незалежність борці за свободу і Незалежність української держави. Саме з «Заповітом» і творами Шевченка стояли новітні революціонери на Майдані в Києві».
ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Ми дуже часто, говорячи про Шевченка, забуваємо говорити про нього як про революціонера, як про борця. Саме ці якості зараз нам дуже є необхідні. Він тоді, в свій час, зумів, як одна людина, кинути виклик цілій імперії».
Завершили захід традиційним покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.