Чеський «Карітас» подарував місцевій швидкій реанімаційне обладнання

Автор:     Опубліковано: 13 Травня 2014 о 19:17    647 переглядів

 

Тернопільська швидка отримала подарунок від чехів, який може врятувати життя десяткам. Реанімаційне обладнання чеський «Карітас» вирішив подарувати після відвідин покалічених та хворих майданівців. Що саме отримали лікарі та хто збирав гроші на техніку, дивіться далі.

Керівник лікарні швидкої допомоги розповідає, що тепер матиме його заклад. Каже, це обладнання справді рятуватиме життя. Вистачить його, аби облаштувати реанімацію.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської  лікарні швидкої допомоги:

“Це є кисневі концентрати, 2-канальні, монітор добового спостереження за пацієнтом в реанімації, електрокардіограф і відсмоктувач хіругрічний”.

Все почалося з відвідин покалічених майданівців, що лікувалися в цьому медзакладі. Тоді питання – поставити їх на ноги фізично для волонтерів стало першочерговим. А сьогодні тернопільський та чеський «Карітаси», які, до речі, співпрацююють вже десятиліття,  передають таку необхідну медапаратуру. Крім того, вже поза стінами лікарні  навіть створили спеціальну програму психологічної допомоги тим, хто постраждав від подій останніх кількох місяців.

   АНДРІЙ МАРЧУК, директор Тернопільського БФ “Карітас”:

“На даний час, в нашому проекті при «Карітасі», маємо 25 осіб, 13 з яких очевидно є дуже психологічно травмовані”.

На обладнання потратили більше ста сорока трьох тисяч гривень. Кошти виділила чеська влада, розповідає генконсул Мірослав Клім.

МІРОСЛАВ КЛІМ, Генеральний консул ЧР у Львові:

«Повірте, що праця дипломата чужої держави – це далеко не завжди приємні хвилі, але ця хвиля, передача цих документів на обладнання – одна з найприємніших, які б я міг прожити».

Допомагатиме нове обладнання не лише майданівцям, а й десяткам звичайних тернополян, обіцяють лікарі. А така програма підтримки  від благодійників діє вже в чотирьох містах України.

залишіть коментар