На в’їздах до Тернополя вже працюють блокпости

Автор:     Опубліковано: 8 Травня 2014 о 20:33    1 336 переглядів

 

Тернопіль готовий захищатись. Завтра у місті чекають провокацій. Патрулюватимуть майданівці та правоохоронці у посиленому режимі. А наша Юля Медвідь сьогодні бачила, як охороняють місто на в’їздах.

ЮЛЯ МЕДВІДЬ, кореспондент ІНТБ:

« Здавалося б така звична і незвична картина одночасно – блокпости на в’їздах до Тернополя знову запрацювали, тепер тут охороняють кордон сотники 12-ї Тернопільської Сотні та місцеві ДАІвці, здавалося б – вже  пережили найгірше, проте завтра, у День вшанування пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній – за певною інформацією, до Тернополя приїдуть проросійські сепаратисти».

 

 ДержавтоінспЕкторів сьогодні троє, вони перевіряють автівки, що їдуть до міста  на небезпечні предмети. Самі люди кажуть – до таких оглядів ставляться з розумінням.

МИХАЙЛО СТАДНИК, інспектор ДПС:

“На перевезення зброї, вибухівки і заборонених предметів.  Переважно перевіряємо іногородні транспортні засоби”.

 

 «Ні не проти, нехай перевіряють. – Ви це розумієте – Це потрібно, звичайно»

« Це дуже добре»

« Розумієм-розумієм»

На підмозі – майданівці. Сотник Юра нам показує, що мають при собі.

ЮРІЙ, сотник:

« Зброя перш за все, рація якою ми користуємось, щоб підтримувати зв’язок. Наразі все спокійно, надіємось і надалі так буде»

А допомагають власне ті, хто лише на кілька днів повернувся з Майдану у рідне місто. Точніше під рідне місто, бо додому спати ніхто не йде. Сотники 12-ї Тернопільської сотні – останніх чотири місяці живуть на столичному Майдані. 12-та, розповідає головний, бо шестеро з їхніх хлопців – вбили, шістьох – досі знайти не можуть. Попри все, що пережили –  каже, готові захищати себе, країну та рідне місто і надалі.

РОСТИСЛАВ ЯКУБИК, за головного на блокпості:

” Вдень нас чоловік 20, на вечір – чоловік 50. Разом з працівниками ДАІ. Ну практично кожну підозрілу машину зі сторони Криму – міліція обшукує, наші – стоять на підхваті”

Тут вже  навіть облаштували бочки для обігріву та  який-не-який побут.

ЮЛЯ МЕДВІДЬ, кореспондент ІНТБ:

« Побут на блокпості тепер виглядає зовсім по-іншому, ніж кілька місяців тому. До прикладу, у цьому наметі лише невеличкий склад з їжею, декілька сорочок, кофти складені просто нагорі, а в наступному ті, хто чергує на блокпостах спить, як бачите – тут лише кілька спальників. Сплять тут по черзі, по двоє людей»

Власне спальники, каже Ростислав – найбільша потреба, бо відпочити практично ніде.

РОСТИСЛАВ ЯКУБИК, за головного на блокпості:

 « Місто Тернопіль хай би нам виділило палатку на 50 чоловік. Бо люди своїми силами, хто що міг, і спимо тут по черзі»

Решти – вистачає. Допомагають – звичайні люди. Вже принесли шини, дрова та трохи їжі.

ЮРІЙ, сотник:

« Це все громада привезла, от подивіться – наше тут особисте – лише наші речі»

А щоб не думати про ймовірні сутички та про проблеми, що можливо лише починаються – сотник Соловейко, тримає дух прекрасним голосом та наймогутнішою піснею.

залишіть коментар