Невдовзі тернополяни більше платитимуть за воду

Автор:     Опубліковано: 16 Травня 2014 о 22:07    425 переглядів

Вже цього літа тарифи на послуги водопостачання та водовідведення для населення зростуть. У «Тернопільводоканалі» кажуть: відповідно до вимог МВФ – ціни на житлово-комунальні послуги повинні відповідати економічно обґрунтованому рівню. Тарифи останні кілька років встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Однак раніше, пояснює директор підприємства Володимир Кузьма, попри необхідність, ціни на водопостачання та водовідведення для населення залишалися практично незмінними.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Передумови для перегляду наших тарифів не сформувались тільки зараз, коли там різко пішло паливо, коли електроенергія частково піднялася. Це питання вже накопичувалось роками. І, якщо бути ще відвертішими, то це десь, приблизно, з 2010 року. Ми останній раз в 2010 році давали розрахунки, які були взяті до уваги в повній мірі, і тариф тоді був економічно обґрунтований. Після 2010 року всі перегляди, які відбувалися, це було часткове коригування тарифів. Тобто, реальна потреба була значно більша».

Така тарифна політика держави, каже Володимир Кузьма, призвела до того, що тепер, в середньому, по Україні, тариф для населення потрібно піднімати приблизно на 60%. У нашому місті така частка трохи менша – близько 35-40%. Орієнтиром розрахунків став тариф для підприємств та бюджетних організацій, запроваджений з початку року, який становить  7 гривень 37 копійок.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»

«Це був тариф на 1 січня, які повністю відшкодовував наші економічно обґрунтовані затрати, але без рентабельності. Тобто, це та сама собівартість. Відповідно, на цей самий рівень мають підтягувати тариф по населенню. Єдине, що, можливо, частково вплине на цей тариф, це те, що майже на 6 копійок піднялася вартість електроенергії для нас покупна в травні місяці. Плюс паливно-мастильні матеріали, ви бачите, на 50% виросли. І сам рівень інфляції частково пішов».

Відтак, якщо вартість кубометра води для населення зараз становить 5 гривень 48 копійок, то, за попередніми розрахунками, згодом нам це обходитиметься приблизно в 7 гривень 50 копійок. Вартість послуг водопостачання та водовідведення зросте орієнтовно з липня.  До цього часу водоканалівці радять тернополянам подати показники та розрахуватися, ще по старому тарифу, з усіма боргами, і встановити лічильники. А тим, хто претендує на субсидії, вчасно зайнятися їх оформленням.

залишіть коментар