Передвиборча кампанія не обійшлася без порушень

Автор:     Опубліковано: 24 Травня 2014 о 00:26    464 переглядів

В переддень виборів штаби кандидатів у Президенти  активізували свою роботу. Відповідно, зросла й кількість порушень, розповідають громадські активісти, що спостерігають за виборчим процесом. Кажуть: чи не найбільш поширене – відсутність вихідних даних на різноманітній агітпродукції. Також були і випадки розсилання листів – персонально в домівки.

ВАСИЛЬ ХАНАС, координатор кампанії спостереження ГМ ОПОРА у м. Чортків (ОВК №169):

«Якщо буде доказано факт того, що порушена стаття 182 Кримінального Кодексу – «Порушення недоторканості приватного життя», штраф може сягати від ста до тисячі неоподаткованих мінімумів».

За словами Василя Ханаса, не гребують у передвиборчому процесі і так званим «чорним» піаром – тобто, розміщенням даних, які псують імідж певного кандидата. Щодо роботи виборчих комісій, то й тут не обійшлося без певних труднощів, розповідають активісти.

ІГОР БІЛИК, координатор кампанії спостереження ГМ ОПОРА у м. Зборів (ОВК №167):

«Були проблеми в діяльності ДВК по укомплектуванні спочатку як членами, тому що штаби неоперативно подавали інформацію про кандидатів. Крім того, відбувалася певна ротація, оскільки вибори є  позачерговими. Відповідно, виходили певні нюанси з часовими рамками».

Подекуди, каже Ігор Білик, існують ще незначні труднощі, що стосуються технічного укомплектування. Однак, в цілому, виборчі дільниці до 25 травня готові. Відтак, волевиявлення повинне пройти належно.

До слова, в цьогорічній виборчій кампанії громадські спостерігачі відзначають декілька тенденцій.

ВОЛОДИМИР ХАНАС, керівник коаліції «За прозорі вибори»:

«Порівняно з минулими виборами, дуже різко зріс громадський активізм. І кількість волонтерів, які би хотіли взяти участь в спостереженні за виборами, в забезпеченні прозорості і відкритості суттєво переважає».

Також, зазначає Володимир Ханас, як в нашій області, так і загалом в Україні, кількість зловживань суттєво менша. Натомість зросла кількість випадків із застосуванням насильства, втручання в роботи виборчих комісій та порушень права на агітацію і вільне волевиявлення. Щоправда, в нашій області таких випадків практично нема. Однак, вважає активіст, всі повинні розуміти, що сили, які намагаються дестабілізувати ситуацію, будуть робити все можливе, аби перешкодити легітимному волевиявленню.

Безпосередньо в день виборів активісти закликають громадськість у випадку виявлення якихось порушень, розміщувати інформацію про них у спеціальних групах, створених в одній із соцмереж.

ОЛЕКСАНДР ДОМБРОВСЬКИЙ, голова ТМО «Нівроку»:

«Нехай це навіть будуть невеликі порушення, але розміщати їх потрібно. Для чого? Для того, щоби ті, хто збираються щось десь фальсифікувати, не дай Бог, щось десь підтасовувати, вони знали, що за ними слідкують і що ми є». 

залишіть коментар