Плетіння оберегів – справа легка навіть для малечі

Автор:     Опубліковано: 20 Травня 2014 о 19:39    407 переглядів

 

 Оберіг для родини – дитячими рученятами. Давній іграшок в українській культурі є багато видів. Не лише звиклі нам ляльки-мотанки. Про деякі з них слухали, а деякі навіть тримали у руках і наші кореспонденти.

Колись лялька була не просто забавкою. Вона могла забрати хворобу, вилікувати від безсоння та відігнати злих духів від немовляти. Сьогодні виготовлення власноруч етноіграшки – вже не стільки символічне, а чи не найпопулярніше хобі для сучасних дітей.

 

ІРИНА МАЦКО, координатор дитячої лекції :

“Це зараз дуже актуально, і насправді дуже популярно, діти долучаються до того і їм дуже цікаво, коли починають мотати, то потім не можливо вже змінити”.

Про те, що колись такі ляльки означали та «вміли», розповідали тернопільській малечі. Для цього запросили письменницю та дослідницю історії – Лілю Мусіхіну. Вона каже, пам’ятає, як ще маленькою бавилась примітивними саморобнимиіграшками. Для неї вони були значно цікавіші, ніж сучасні лялечки.

ЛІЛЯ МУСІХІНА, письменниця, дослідниця:

« Зараз вертаються до того, що дитина більше розвивається і більше наділяє своїми рисами характеру, обличчя, те, що насправді не має обличчя, рук і так далі, мені пощастило, коли я була маленька, приїжджала до бабусі в село, то гралась дерв’яними паличками, які ми пеленали, і ті ляльки були нам такі дорогі-дорогі, повірте»

Але серед тих, хто на лекцію прийшов є і ті, хто вже знає як таке плетене чудо зробити. Дехто натхнення бере з книжок подарованих бабусею, дехто сам вигадує ескізи, а хтось знає, як треба себе поводити, аби лялька вийшла.

ЮЛЯ, маленька майстриня:

«Волосся я робила, в мене було дома таке кучеряве, а вишивала я зі старої книги, яку мені бабуся дала»

СОФІЯ, сама плете ляльки:

« Пару тижнів, найважче це одяг, ми самі з мамою придумуєм»

ЮЛЯ, зробила «тата» лялькової родини:

« Не можна кричати, треба бути акуратними, щоб ніде не помилитися. В мене лялька – тато, ми придумали свою сім’ю”

Для тих, кому вистачає фантазії, терпіння і натхнення, аби власними маленькими рученятами зробити оберіг для всієї родини, музей іграшки вже неодноразово влаштовує майстер-класи. Проте наголошують, іграшка сьогодні не лише для дітей, таке заняття буде цікавим і для батьків.

залишіть коментар