Тернопільська агава зайняла своє місце

Автор:     Опубліковано: 21 Травня 2014 о 19:55    976 переглядів

Тернопільська агава зайняла своє місце. Її, нагадаємо, висаджують кожного року в сквері на бульварі Шевченка. Ця багаторічна рослина, розповідають в міському управлінні житлово-комунального господарства, – не зовсім придатна для вирощування в нашому кліматі. Тому, навесні її висаджують, а у холодні місяці агаву зберігають у теплиці.

ЛЮДМИЛА ГРИНЧИШИНА, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГБ:

«Рослина, яку висадили цього року, вона є і нова, і не нова. Вона має десь вже більше 6 років, але вона до цього часу зростала у теплиці в «Зеленбуді», підприємство «Зелене господарство». Та, яка попередні роки висаджувалась, вона вже досягла певної своєї вікової межі. І, відповідно, не має належного естетичного вигляду. Її замінили на більш молодшу».

Агава може цвісти, щоправда, за наявності сприятливих умов, починаючи приблизно від 6 року. Рослина, яку розмістили на центральній клумбі, поки що ще не цвіла. Висаджують агаву у спеціальному контейнері. При цьому, розповідає Людмила Гринчишина, застосовують систему під назвою «Антивандал»: закріплюють рослину – щоб вберегти її від крадіжки. Каже: такий прикрий випадок вже був кілька років тому. Територію ж навколо агави обсаджують квітами. До слова, розбивають клумби і в інших частинах нашого міста.

ЛЮДМИЛА ГРИНЧИШИНА, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГБ:

«Вже є висаджені квітники на вулиці Сагайдачного, закінчені роботи. Завершуються на бульварі Шевченка. Висаджені квітники на території Театрального скверу». 

Незабаром мають намір прикрасити й інші тернопільські клумби.  Загалом, кажуть у міській раді, на квіткові роботи цього року передбачено 700 тисяч гривень.

 

залишіть коментар