Тернопільська школа мистецтв відзначила ювілей

Автор:     Опубліковано: 21 Травня 2014 о 19:21    348 переглядів

У драмтеатрі співали, танцювали та виставляли картини. Так Тернопільська школа мистецтв відзначала своє 20-річчя. На святі була і наша знімальна група.

В атмосферу свята всі занурюються одразу у фойє. Тут гостей  зустрічає виставка учнівських робіт – картини, фігурки, вироби з бісеру. Однак основне дійство – концерт за участю школярів та вчителів. У закладі переконують: за два десятиліття досягли багато,  їм є чим і ким пишатися.

СВІТЛАНА ОЛІЙНИК, заступник директора з навчально-виховної роботи обласної школи мистецтв:

«Дітки в нас є переможці конкурсів, і обласних, і всеукраїнських, і міжнародних конкурсів. І досить гарні місця займають, і  гран-прі, перші місця. Так що нашу роботу видно, нас помічають. І ми цінуємо працю і вчителів. Ну і відповідні досягнення ми отримуєм».

ЛЕСЯ ЛЕПКО, вчитель англійської мови обласної школи мистецтв:

«Ця школа мистецтв унікальна взагалі в усій Україні, і, зокрема, в Тернопільській області. Аналогів цій школі немає, тому що це є заклад новітнього типу. Де діти можуть розвиватися творчо, де до кожної дитини проявляється індивідуальний підхід».

Відкрили школу у 1994-му. Однак, починалося все на 2 роки раніше, пригадує події того часу  одна з засновниць школи Майя Нівельт.

МАЙЯ НІВЕЛЬТ, заступник директора з експериментально-методичної роботи обласної школи мистецтв:

«Перш за все, мені здається, треба звернути увагу на поняття концепції. Тому що саме концептуально визначалося, що треба створити школу, де  дитина, незалежно від її природних здібностей, могла самореалізуватися. Хто в мистецтві, хто – в науці. Ну, якщо вона була маленькою колись, то на сьогодні вона уже доросла. 20 років – то вже дорослий вік».

Спочатку учнів було небагато. Тепер у школі навчається 356 дітей. Окрім звичайних шкільних предметів, такі, як фізика чи література, вони поглиблено вивчають мистецькі дисципліни. Вже в початкових класах освоюють ази хореографії, образотворчого, музичного, театрального мистецтв.

НАТАЛІЯ ДОМБРОВСЬКА, вчитель початкових класів обласної школи мистецтв:

«Надзвичайно талановиті та обдаровані діти. Тому що цей розвиток  дає їм, власне, початкова школа. І батьки задоволені тим, що  дитина всесторонньо розвивається і проявляються здібності кожної дитини. Тобто, талановиті всі, можна сказати, люди від природи. Але школа, власне, оці 4 роки, дають можливість цей талант розвинути».

З 5 класу діти, відповідно до своїх нахилів, поділяються на кілька  відділів: образотворчий, музичний, хореографічний, вокально-хоровий і театральний. Школярі, з якими спілкувалася наша знімальна група, переконують: задоволені, що навчаються у такому закладі.

СОЛОМІЯ, учениця обласної школи мистецтв:

«Взагалі, моя мама вирішила,  щоб я тут навчалася. Так як я від дитинства люблю співати, тому вона мене віддала саме в цю школу. Мені подобається тут зараз вчитися. Я не шкодую, що я сюди пішла».

ТИМОФІЙ, учень обласної школи мистецтв:

«Вирішили батьки, бо навчалася моя сестра в цій школі і вона мала задоволення».

НАСТЯ, учениця обласної школи мистецтв:

«Там навчався мій брат. Йому подобалось там вчитися».

АЛІСА, учениця обласної школи мистецтв:

«Я навчаюся в цій школі, насправді, тільки граючи на бандурі, а вчуся в іншій школі. Але я настільки пожаліла і прошу маму, щоб мене перевела в цю школу. Бо настільки цікава школа. І художнього мистецтва навчають, і музичного мистецтва. Займаюся бандурою, ходжу на сольфеджіо, на музлітературу».

На свято завітали і випускники школи мистецтв. Пригадують: навчання було доволі цікавим.

КАТЯ, випускниця обласної школи мистецтв:

«Було цікаво те, що зробили пари в нас, а не уроки, і те, що могло бути цілий день якесь малювання, там, і декілька уроків».

Після завершення школи Катя не пішла мистецьким шляхом, а обрала професію медика. Однак каже – навчання у такому закладі стало корисним в плані загального розвитку. А малювати у вільний час їй ніщо не заважає.

 

залишіть коментар