Тернопільські атракціони хоч і старі, але надійні

Автор:     Опубліковано: 21 Травня 2014 о 19:20    366 переглядів

 

 Тернопільським атракціонам вже майже тридцять, хоча при їх встановленні термін придатності давали десяток років. Але кататись поки що безпечно, кажуть експерти. На це літо не працюватиме лише одна, зовсім старенька карусель.

Цьому малюку лише вісім місяців. Сашко з бабусею щодня гуляють попри каруселі у парку Нацвідродження.   Поки для них хлопчик ще замалий, проте і коли підросте, каже бабуся, на радянські атракціони Сашка не пустить.

 « На старі ні, я б наприклад, не пустила би дитину, на такі старі качелі, бачите, які вони – їх тре або до порядку, або поміняти ті машинки»

Побоюються качель, яким вже десятки років, навіть дорослі.

 

« Звичайно страшно, воно навіть, коли заводиться – там дуже ті шестерні такий гул дають, що тут діти лякаються, ну, а чортове колесо тут вже впринципі берізками позаростало, то вже і не так сильно щось можна побачити»

 « Знаєте, там якщо наприклад ланцюжком прив’язано, то це не є безпечно, ну, але, наприклад, якби в нас поставили такі качелі європейські – то було би гарно»

Коли підходимо ближче до конструкцій, які мають запрацювати вже за кілька хвилин – знайомимось з техніком паном Степаном. Він щодня, вже протягом семи років, перед запуском перевіряє чи каруселі справні. Каже, радянські, насправді, ще надійніші ніж нові, хоч їхній термін придатності вийшов вже давно.

 СТЕПАН П’ЄХ, технік:

“Кожен день, так, кожень день ми робим огляд технічного стану атракціонів, ті старі ще кращі ніж ці нові, чесно вам кажу, тако між нами”.

 Підтверджують нам, що на атракціонах таки безпечно і в Держгірпромнагляді. Не запрацює цьогоріч, через несправність лише одна карусель «Північне сяйво». Решту перевірили. Навантаження при таких експериментах роблять навіть із запасом.

ВІКТОР МОВЧАН, начальник держінспекції нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки:

” Із тих атракціонів підвищеної небезпеки, над якими ми здійснюємо нагляд – один ми заборонили до експлуатації, а ті решта 17 в робочому стані, і вони знаходяться в парту Топільче і Національного відродження”.

Сезон катання розпочався вже майже місяць тому, з 26-го квітня каруселі працюють щодня після 12-ї, кататимуть дітей та дорослих  вони аж до холодної осені.

залишіть коментар