Тернопільські гімназисти поглиблювали свої знання разом з героями класиків

Автор:     Опубліковано: 12 Травня 2014 о 17:45    986 переглядів

Тернопільські гімназисти поглиблювали свої знання разом з героями книжок та учасниками популярних телешоу. Те, що вивчати іноземні мови можна весело та цікаво, показали студенти педуніверситету. Майбутні вчителі провели незвичайний урок-виставу. 

Те, що знати іноземні мови в сучасному світі вкрай необхідно, знають і учні, і вчителі Тернопільської Української гімназії. Тут їх вивчають декілька: англійську, французьку, польську, нещодавно відкрили факультатив німецької. Розповідають: підтримують зв’язки з іноземними  навчальними закладами, а з дітьми іноді працюють закордонні спеціалісти. До прикладу, ще недавно заняття з англійської тут проводив волонтер Корпусу Миру.

СВІТЛАНА ПАНЮС, вчитель французької мови Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Наші дітки дуже хочуть вивчати іноземні мови, оскільки вони спілкуються зі своїми товаришами, вони, напевне що, спілкуються зі своїми товаришами з-за кордону, тому що вони часто їздять і до Франції, і до Польщі, і до Німеччини. Вже маємо, наприклад, такі зв’язки з Польщею, із гімназією міста Хожува, де діточки через рік їдуть. І, відповідно, діти Польщі, приїжджають до нашої гімназії».

ВІКТОР ГОЛЯНИЧ, учень Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Вивчати іноземні мови дуже важливо, адже зараз майже в усіх сферах життя потрібно знати мову, щоб спілкуватися з людьми. І, взагалі, я вважаю, що це зараз дуже важливо. Одне з найважливіших».

Втім, такий урок тут чи не вперше. Поглиблювати знання учнів студенти факультету іноземних мов вирішили з допомогою… вистави. Дійство організували жартівливе, за мотивами популярних серед українців телешоу «Пекельна кухня», «Міняю жінку» та «Холостяк». Однак учасниками імпровізованих передач є герої літературної класики. Тут і Ромео з Джульєттою, і Доріан Грей, і Робінзон Крузо, і багато інших, проте – в умовах сьогодення. Вистава переважно англійською мовою. Іноді також звучала французька та німецька. Майбутні вчителі переконані – такий захід корисний як дітям, так і їм самим.

ЛІЛЯ МІЩЕНКО, студентка ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Окрім навчання, ми активно займаємся творчістю у нашому університеті, що є, на мою думку, дуже цікаво. Як нам, так і іншим учням, безпосередньо, учням гімназії буде цікаво подивитися, які є от такі факультативи у нас в університеті».

ХРИСТИНА ХАРІВ, студентка ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Ми час від часу до тижня кафедри складаємо різні сценки. Ідеї наші, ми придумуємо самі. Це або життя університету, ми це якось поєднуємо із творами літератури, які читаємо. Якось це так робимо, щоб, по-перше, публіці було весело, щоб це пов’язувалося із нашим життям, щоб всі впізнавали ситуації навчальні наші і життєві, щоб це завжди було пов’язано з навчальним процесом. І щоб всі розуміли, щоб було весело і цікаво. Приємно, що цього року нас побачать не тільки в межах університету, а й за межами».

КОСТЯНТИН СОЦЬКИЙ, студент ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Ми ставили цю виставу спочатку в нас в університеті. Це більше виховний захід. Для дітей користь в тому, що вчителі англійської мови можуть не тільки навчати, а й також і грати.  Також англійську мову задіювати у грі, у виставі.

ВІТАЛІЙ ВИННИЦЬКИЙ, студент ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Ми покажем учням, як можна розкритись і що можна зробити за короткий період часу».

Цільова аудиторія драматичного дійства – старшокласники, які вже мають певний рівень володіння іноземними мовами. Загалом у виставі задіяли близько 60-ти студентів педуніверситету, що виконували обов’язки не лише акторів, а й сценаристів, звукорежисерів, тощо. Завідувач кафедри іноземних мов вишу Лілія Морська розповідає: ще одна мета заходу – трохи активізувати взаємодію студентів-педагогів зі школярами, з якими їм в недалекому майбутньому доведеться працювати.

ЛІЛІЯ МОРСЬКА, завідувач кафедри англійської філології ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Коли студенти приходять, повертаються вже у ролі вчителів, вони відчувають певний якийсь такий дискомфорт, тому що мало спілкуються. Тих два місяці педагогічної практики, які відводяться, власне, студентам на ознайомлення зі школою, їх не вистачає. Тому що за кордоном, ми знаємо, в європейських країнах, в Сполучених Штатах педагогічна практика триває набагато довше: рік, іноді і два. Тому нашим студентам цього бракує. Відповідно, ми вирішили піти їм назустріч».

Гімназійна публіка сприйняла виставу «на ура». Організатори ж сподіваються: подібні зустрічі будуть ще. І, можливо, не лише з учнями саме цієї гімназії. Запевняють: якщо інші навчальні заклади міста виявлять бажання, з радістю продемонструють виставу і їм.

залишіть коментар