Тернополяни вшанували річницю перепоховання Тараса Шевченка

Автор:     Опубліковано: 23 Травня 2014 о 10:40    378 переглядів

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів:

«Великий в грудях мав талант,

Хоч він не цар був, ані пан.

Талант пізнали добрі люди

І сказали: славний муж це буде».

Старший науковий співробітник історико-меморіального музею політв’язнів Ігор Олещук декламує журналістам поему невідомого автора про великого співця українського народу Тараса Шевченка. Це лише уривок – сам вірш набагато більший. Сьогодні Кобзаря тут згадують усі присутні. 22-го травня минає 153-тя річниця його перепоховання на Чернечу гору біля Канева, як і заповідав в свій час поет. На символічну панахиду у Театральному сквері зібралося чимало тернополян, члени громадських організацій, священики та представники місцевої влади. Згадували Шевченка не лише як мислителя та художника, а й як борця за волю України.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В «Заповіті» Шевченка закладений глибокий символізм. Саме з цим заповітом жили століття українці. Саме з цим заповітом протягом багатьох років йшли, боролися і вмирали і здобували Незалежність борці за свободу і Незалежність української держави. Саме з «Заповітом» і творами Шевченка стояли новітні революціонери на Майдані в Києві».

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми дуже часто, говорячи про Шевченка, забуваємо говорити про нього як про революціонера, як про борця. Саме ці якості зараз нам дуже є необхідні. Він тоді, в свій час, зумів, як одна людина, кинути виклик цілій імперії».

Завершили захід традиційним покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

залишіть коментар