У Тернополі встановили пам’ятний знак Небесній Сотні

Автор:     Опубліковано: 29 Травня 2014 о 20:35    532 переглядів

Пам’ятний знак Небесній Сотні тепер стоїть поблизу одного з корпусів технічного університету. Ідея вшанувати полеглих героїв народилася в студентів електромеханічного факультету. До них долучилася ще й молодь з факультету бізнесу виробництва.  Ініціативу підтримало і керівництво вишу.

МИКОЛА МИТНИК, 1-й проректор ТНТУ ім. І. Пулюя:

«Ця дошка споруджувалась на кошти  меценатів, студентів до встановлення знаку долучилися і козацькі формування Тернопільщини».

БОГДАН ОРОБЧУК, заступник декана електромеханічного факультету ТНТУ:

«Історія зараз не просто пишеться чорнилами, на жаль, та історія зараз пишеться кров’ю на бруківці. І ми хочемо, щоб це не повторилось. Щоб студенти пам’ятали, хто вони є, якої вони нації і якої вони Батьківщини».

В університеті кажуть, чимало з їхніх студентів брали участь у Євромайдані. Зокрема і під час столичних боїв у лютому. Щоб вшанувати героїв спершу збирали кошти, потім хотіли встановити камінь, але врешті-решт зупинились на пам’ятному знаку.

НАТАЛЯ СОБОЛІВСЬКА, студентка 2-го курсу електромеханічного факультету ТНТУ:

«Цей пам’ятний знак є насамперед згадкою про те, що люди поклали життя за нашу свободу».

ВІТАЛІЙ НАЗАРОВ,  студент 4-го курсу електромеханічного факультету ТНТУ:

«Кожен викладач, який буде проходити повз цей пам’ятник він буде дивитися і буде пам’ятати, що якщо він візьме хабар кров людей, які загинули, які старалися зробити якісь зміни в нашому житті, щоб щось зробити для нас краще майбутнє, щоб діти їхні в кращому майбутньому жили… Будуть дивитися і будуть розуміти, що якщо вони візьмуть цей хабар, ця кров людей, які там загинули, поклали життя – це буде на їхніх руках і їхній совісті».

Щоб втілити ідею у життя пішло близько двох місяців. Встановлювали монумент та облаштовували територію навколо нього студенти самостійно.

 

залишіть коментар