В місті навчають «Білих беретів»

Автор:     Опубліковано: 13 Травня 2014 о 19:15    476 переглядів

У Тернополі створили загін «Білі берети». Наразі до його складу увійшло 8 чоловіків.  «Білі берети» – це медичний загін, який готується працювати під час надзвичайних ситуацій та військових дій. До нього приймають працюючих лікарів із закінченою вищою освітою.  Сьогодні в позаробочий час вони уже проходять навчання на базі медичного університету. Триватиме підготовка протягом місяця.

АНДРІЙ САЛАГОРНИК, голова формування медичного загону «Білі берети»:

«Чому критерії такі, тому що вища медична освіта є базою для подальших навчань в медико-тактичній сфері. Тобто мета цього проекту є вміння надавати домедичну допомогу і організацію мобільних медичних пунктів, керування ними в надзвичайних ситуаціях, при введенні військового стану і при масових заворушеннях».

Щоб бути готовими до роботи «Білі берети» потребують допомоги тернополян. А саме фінансової. Зарплати вони отримувати не будуть, не збирають і на медикаменти. Кошти їм потрібні на екіпірування. Щоб життя медиків у «гарячі моменти» було у безпеці захист у них має бути відповідний, а тому не дешевий. До прикладу, лише бронежилет, якому не страшний автомат Калашникова, вартує близько півтори тисячі  гривень, а каска іще більше, біля трьохсот доларів.

АНДРІЙ САЛАГОРНИК, голова формування медичного загону «Білі берети»:

«Розробили зараз спеціальну медико-тактичну розгрузку. Розгрузочний жилет. Таких в Україні ще не було, але по нашому замовленні їх розробили. Там є відділи для ріжків автомата і для медичного забезпечення».

Наразі досвід створення подібних загонів переймають й інші міста України. Окрім Тернополя їх сформували уже у Львові та Полтаві. Шукають можливості для організації подібних формувань у Дніпропетровську та Донецьку. У зборі коштів медикам допомагають громадські організації. Вони навчають волонтерів та нададуть опломбовані скриньки.

АЛІНА ДЗЮБА, координатор соціального напрямку ГО «Файне місто»:

«Від нас тільки соціальна робота, тобто робота волонтерів, які будуть обізнані в тому для чого вони це роблять. Тобто, якщо в людей виникатимуть певні запитання вони будуть надавати кваліфіковані відповіді, ми проводимо тренінги і люди розпочнуть, я надіюся, з наступного тижня, а можливо з цих вихідних уже збирати кошти». 

Чимало із тих медиків, що увійшли в загін уже мають досвід роботи в «гарячих точках». Вони рятували життя людям під час сутичок на Євромайдані у столиці.  Планується, що «Білих беретів» у Тернополі буде 16.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!