Щойно починають квітнути рослини, все більше людей скаржаться на сезонну алергію. В особливій непошані – тополиний пух, адже він неабияк може ускладнити життя алергікам. Втім, більшість тернополян, яких зустріла наша знімальна група, запевняють: на собі симптомів такого сезонного захворювання не відчувають.
«Не знаю, не було ніколи»
«Ні, я щось не відчуваю такого. Ну, я так обходжу, щоб на голову не падало, а так…»
«В мене – ні. В жінки, в дочки. Але дочка почепила зараз ті антимоскітні сітки на вікна, то маємо спокій з тим».
Медики розповідають: з проявами алергії стикається кожен четвертий. Однак запевняють: сам по собі тополиний пух її не викликає. Він, наче губка, збирає на себе інші шкідливі для здоров’я речовини.
НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:
«Викликає алергію той пил, який є при цвітінні інших рослин. І злакових, і інших дерев, таких, як береза, наприклад. І бур’яни різні, ті, які мають пилок, який вітер розносить. Оцей пилок чіпляється до того тополиного пуху. І він є основним алергеном. Тобто речовиною, яка викликає алергію».
Однак симптоми полінозу – а саме так медики називають алергію на пилок рослин, нерідко плутають із ознаками гострого респіраторного захворювання. В цю пору року, каже Надія Боднар, збільшується кількість таких хворих – з настанням тепла люди частіше відкривають вікна та вживають холодні напої. Симптоми схожі: свербіння очей, сльозотеча, нежить, набряки слизових. Встановити точний діагноз може лише лікар. І легковажити, запевняє Надія Боднар, не варто.
НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:
«Сама алергія – це є захворювання, яке непередбачуване. Ніколи не можна бути певному, що це залишиться на рівні от таких симптомів, як я назвала. Якщо є гіперреакція організму на певний алерген, може себе повести організм по-різному. І може призвести до того, що не тільки розвиваються хронічні захворювання, такі, як гайморити, бронхіти, навіть бронхіальна астма, а може й бути алергічний шок, який вкінці-кінців, якщо не надавати допомогу, теж може закінчитися не зовсім добре».
Тим, хто страждає таки алергією, профілактику варто починати заздалегідь. До прикладу – замінити каву на чай із череди. Крім того – уникати місць, де скупчується пух, а вдома – прийняти душ або хоча б промити лице і ніс. Полегшити свій стан можна за допомогою примочок з волошкової настоянки. Однак медикаментозне лікування, зауважує Надія Боднар, може призначити лише лікар.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.