До Тернополя привезли чудотворну ікону із Чернігова

Автор:     Опубліковано: 17 Червня 2014 о 23:13    564 переглядів

У Тернополі перебуває чудотворна святиня, яка зцілює від хвороб. Із Чернігова до нашого міста привезли Дубинську ікону Божої матері. Образ вже бачила наша знімальна група.

Перша згадка про Дубинську ікону датується 1565-им роком. Священнослужителі розповідають: це була фамільна святиня княжого роду Острозьких. Ікона перебувала у їхньому маєтку. Однак після першого зцілення – прозріння сліпої паломниці, яку прийняв у своєму домі Костянтин Острозький, той віддав святиню в Дубинський монастир. А згодом образ перевезли до Чернігова.

прот. ОЛЕКСІЙ ГОЛОВАЦЬКИЙ, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці:

«На Чернігівській землі панувала чума. І поселення вимирали повністю майже. Пресвята Богородиця явилася вночі монахам. В Дубно сказали перенести цю ікону в Чернігів. Ця ікона була перенесена в Чернігів і коли хресним ходом з прославленням Богородиці обнесена була кругом тих поселень, де панувала чума, ця страшна хвороба відійшла».

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Ці чудесні зцілення продовжуються від давніх часів і до сьогоднішнього дня».

З того часу до ікони приходять вірні зі всієї України. Цікаво, що оригінал святині втрачений ще під час Першої світової. Тому містами мандрує її копія. Репродукція, до слова, також доволі стара – їй більше півтори сотні років. І, як запевняють священнослужителі, її також супроводжують чудеса. Час від часу ця ікона мироточить. До прикладу, саме так було минулого року, коли вона перебувала на Тернопільщині. Зараз святиня знаходиться у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на вулиці Клима Савури.

прот. ОЛЕКСІЙ ГОЛОВАЦЬКИЙ, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці:

«У цьому храмі вона буде до 22 числа.  Після цього вона буде в храмі Костянтина і Єлени на «Сонячному» масиві, потім – Пантелеймона на Дружбі. Тобто, так ми перекриваємо місто, щоб кожен міг попасити до ікони».

Після цього ікона помандрує іншими районами нашої області.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Минулого року, коли вона була , то були, в основному, північні райони. Тепер поїде на південь від Тернополя. Це, якщо я не помиляюся, Бучацький район, Чортківський район, Заліщицький… Сусідні».

Загалом на Тернопільщині образ перебуватиме до свята Покрови.

 

 

залишіть коментар