Яким має бути волонтер, навчатимуть у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 12 Червня 2014 о 19:56    559 переглядів

Відтепер у Тернополі навчатимуть бути добровольцем. Проект «Я волонтер» стартував у нашому місті. З понад 150 охочих безкоштовно допомагати людям, відібрали 30, які проходитимуть різноманітні курси по волонтерській справі. Бути волонтером не так просто і цьому треба вчитися, зрозуміла автор проекту особисто, пройшовши шлях добровольця. Багато вмінь наразі не вистачає тим людям, які з власної ініціативи долучаються до різноманітних заходів у нашому місті.

ЯНА ЖЕЛЯБІНА, автор проекту «Я волонтер»:

«Ми стикнулись з тією проблемою, що не вистачає волонтерських знань для здійснення волонтерської діяльності. Також, вони можуть губитися за допомогою певних психологічних чинників. Не вистачає комунікабельності, не вистачає досвіду як працювати з різними людьми і різної вікової категорії. Тому, вирішили зробити проект який дасть основи цих знань. Основи волонтерських знань, здібностей, які вони ».

Молоді люди, яким пощастило увійти в тридцятку тих, хто навчатиметься волонтерській майстерності, по-різному уявляють діяльність, яка їх очікує найближчим часом.

МАРТА САВЧЕНКО, учасниця проекту «Я волонтер»:

«Волонтерська діяльність – це щось цікаве, щось таке, що принесе людям користь. Особисто я можу долучитися до цього проекту і допомогти чимось ».

РОМАН ВАЛІГУРА, учасник проекту «Я волонтер»:

«Хочу спробувати щось нове в своєму житті, зокрема це волонтерська діяльність. Знову ж таки я розумію, що тут багато людей, які, можливо, близькі мені по духу. Нові знайомства. І такі навички, які тут будуть, зокрема надання першої медичної допомоги. Тай взагалі підготовка волонтера досить зацікавила мене».

СВІТЛАНА СОРОКА, учасниця проекту «Я волонтер»:

«Для людей, котрі стараються і допомагають людям, в них також повинні бути і комунікативні навички щоб це робити. Бо просто так, не знаю… Це потрібно вчитися».

Впродовж двомісячного курсу навчання щасливчиків очікує 10 занять, під час яких їм проводитимуть різноманітні тренінги. Також з ними ділитимуться знаннями відомі люди міста та області. Поміж того, учасники проекту зможуть втілювати свої ідеї в життя в рамках навчань.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Концертні, спортивні, культурно-відпочинкові заходи які будуть в місті, будуть брати участь волонтери. Скажімо «Галицька дефіляда» – брали участь волонтери. Всі ми готуємся до того, що в нас буде святкування Дня Конституції, Дня незалежності, Дня міста. Я думаю, що у всіх цих заходах ці люди мають бути задіяні і брати якусь безпосередню участь».

Всіх тих, хто не зміг потрапити у тридцятку щасливчиків навчатись волонтерській справі, також долучатимуть до різних заходів. Перед якими автор проекту проводитиме їм інструктаж.

залишіть коментар