Інсулінозалежні скаржаться на брак ліків

Автор:     Опубліковано: 12 Червня 2014 о 09:00    325 переглядів

Більше чотирьох з половиною тисяч мешканців області – інсулінозалежні. Переважно цим препаратом їх забезпечує держава, адже без нього вони помруть. Однак, віднедавна із  такими ліками в області проблеми. Чому? Люди  з’ясовували у головного медика Тернопільщини.

Василь Новіцький з Гусятинського району хворий на діабет з шести років. Хвороба дала ускладнення на нирки, ще й виникли проблеми з зором. Інсулінозалежний чоловік ось уже 25 років.  Каже, брак ліків дуже позначається на його здоров’ї.

ВАСИЛЬ НОВІЦЬКИЙ, інсулінозалежний:

«Пояснюють не пройшли тендер. Того місяця я тут був. Сказали 16 числа пройдем тендер і все ви за два тижні будете мати інсулін. Вже, Слава Богу, скоро буде друге 16 число. І так інсуліну немає».

Людмила Бубнів з Бучацького району товаришка по нещастю пана Василя. Каже, і так усе необхідне купують самі. Держава забезпечувала лише інсуліном. А тепер і з ним проблеми. Тисячної ж пенсії практично ні на що не вистачає.  Діабет у жінки діагностували 7 років тому.

ЛЮДМИЛА БУБНІВ, інсулінозалежна:

«В мене дитинка дуже хвора – інвалід, ДЦП. Він дуже хворенький лежить, не бачить. Після того, я отримала діабет. Хворію. Дуже в нас поставки інсуліну погані. Того року півроку не було. Ми чекали, купляли, цього року знову вже півроку нема. Поки що нам в районі мали ще якісь запаси, трошки і видавали. Але вже знов те все обмежено, знову те все кажуть економити. Чому це має так бути? В мене в хаті три інваліди».

Із своїми бідами люди прийшли до головного медика області. Руслан Мостовий пояснив, затримки з інсуліном відбулися через тендерні процедури. Їх уже провели і ще в минулу п’ятницю був виданий наказ про розподіл ліків по районах. Але коли люди ознайомились з документом, з’ясувалось, у списку немає тих найменувань, які потрібні саме їм.  Проте Руслан Мостовий їх запевнив, хвилюватись не потрібно. Люди матимуть свій інсулін з дня на день. Адже поставки ліків відбуваються у кілька етапів.

РУСЛАН МОСТОВИЙ, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА:

«Цей вид інсуліну з 6 числа поїхав з університетської лікарні на райони. Завтра поїде якийсь інший, післязавтра ще поїде якийсь інший. То як ви зверталися і сказали, отакого виду ще нема».

Переглянувши список усіх видів закупленого інсуліну і знайшовши там свої ліки, люди заспокоїлись та розійшлися.

залишіть коментар