Малозабезпечені тернополяни зможуть отримати компенсацію витрат на комунальні послуги

Автор:     Опубліковано: 18 Червня 2014 о 19:24    257 переглядів

Витрати громадян у зв’язку зі зростанням тарифів на комунальні послуги обіцяє відшкодувати держава.   Щоправда, не всіх – компенсацію отримуватимуть лише малозабезпечені. 

Те, що жити тепер – дорожче, не є таємницею ні для кого. Вже зросла ціна на газ та електроенергію, невдовзі платитимемо більше також за воду та тепло. Вочевидь, для деяких сімей нові суми у квитанціях можуть стати непосильними. Відтак, для таких людей, кажуть в міськраді, впроваджують систему компенсацій. Відповідну постанову вже прийняв Кабмін.Право на відшкодування, розповідають в управлінні соцполітики, матимуть ті сім’ї, в яких сукупний дохід за останні півроку до звернення не буде перевищувати прожиткового мінімуму на кожну особу.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Прожитковий мінімум з 1 липня для працездатних осіб буде 1250 грн. на дітей віком до 6 років – 1059 грн. На дітей віком від 6 до 18 років – 1320 грн. І осіб, які втратили працездатність, пенсіонери і інваліди, – 974 грн».

Компенсація, каже Володимир Сулима, являтиме собою різницю між сумою, яку сім’я платила до зростання тарифів і тою, яку повинна буде платити після підвищення цін.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Але кошти будуть перераховуватися не безпосередньо громадянам, а будуть перераховуватись нашим управлінням надавачам комунальних послуг, які вже ці суми будуть зараховувати на рахунки осіб. І відмінусовувати, скажімо, від тої суми, яка буде нараховуватися по комунальних послугах».

Щоб отримати компенсацію, доведеться трохи «походити по кабінетах». Документи в міському управлінні соціальної політики прийматимуть з 1 липня.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Громадяни повинні будуть подати в наше управління заяву, в якій вказати, якими комунальними послугами вона користується, які види доходів сімя отримує, надання нам права на обробку персональних даних, інформацію про склад сімї. Це все має бути вказано в заяві. А також до заяви додати довідку про склад сімї і довідку про доходи кожного члена сімї».

На відміну від субсидій, каже Володимир Сулима, компенсація призначатиметься без врахування майнового стану сім’ї. До слова, якщо родина має право на субсидії чи якісь пільги, призначатимуться і вони. Однак тоді цю суму від компенсації відмінусують.

залишіть коментар