Росія перестала постачати газ Україні

Автор:     Опубліковано: 16 Червня 2014 о 07:00    682 переглядів

З9 години ранкуРосія більше не постачає газ нашій державі. В додачу «Газпром» подав позов в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма про стягнення з «Нафтогаз України» 4,5 млрд доларів за невиконання контракту. Думка експерта щодо наслідків для українців від дій російської сторони – далі.  Україні блакитного палива вистачить до грудня цього року. Проте вирішити суперечку до того часу, на думку завідувача кафедри міжнародної економіки ТНЕУ, не вдасться. Росія затягуватиме судовий процес додаючи до основного позову різноманітні докази стосовно справи.

ЄВГЕН САВЕЛЬЄВ, завідувач кафедри міжнародної економіки ТНЕУ

«Вже Росія заявила, що вона має можливість виставити ще якісь претензії в Стокгольмі до України. Тобто, вони будуть готувати різні подання для того, щоб затягнути рішення Стокгольмського суду. Вона також розуміє, що може програти, але затягнути для неї корисно».

Зважаючи на те, що альтернатива блакитного палива існує, українці не суттєво відчують, що Росія газу не постачає, вважає Євген Савельєв. Також, є можливість закупівлі палива у Європи. Він додає, та ситуація, що наразі склалася, повинна підштовхнути урядовців до вдосконалення власних родовищ.

ЄВГЕН САВЕЛЬЄВ, завідувач кафедри міжнародної економіки ТНЕУ

 «Те, що стосується домашніх господарств, індивідуальних споживачів, то Україна може практично повністю забезпечити споживання своїм газом. Ну, плюс почнуться, напевно, розробки тих родовищ, про які ми знаємо. В тому числі і сланцеві родовища. Будуть інтенсивніше вестися ці роботи».

Додамо, «Нафтогаз України» відповів російській стороні позовом до Торгової палати Стокгольма по поверненні «Газпромом» 6 мільярдів доларів, які переплатили українці за паливо від 2010 року.

залишіть коментар