Театральний сезон у Тернополі закриють оновленою «Наталкою Полтавкою»

Автор:     Опубліковано: 27 Червня 2014 о 18:42    301 переглядів

Вже невдовзі творчий колектив тернопільського драмтеатру закриє черговий сезон. Завершать його театрали відомою багатьом, втім, дещо оновленою «Наталкою Полтавкою» Івана Котляревського. Режисер-постановник – народний артист України Федір Стригун. До слова, на тернопільській сцені «Наталку Полтавку» він ставить вже не вперше. Режисер переконаний: таку глибоку п’єсу має не кожен народ. І запевняє: вистава, хоч написана вже близько двох сотень років тому, вкрай актуальна і сьогодні: адже деякі теми можна назвати «вічними».

ФЕДІР СТРИГУН, народний артист України, режисер-постановник:

«Готовий ставити все життя цю виставу, бо я з кожним днем відкриваю щось нове. От зараз дивлюся, більш антикорупційної вистави – я не можу теми знайти. Ця вистава, і ця тема, і Котляревський роблять нас глибшими, благороднішими, добрішими, розумнішими, а саме головне – духовнішими. І як можна відмовлятися від такого прекрасного матеріалу?»

Художнє оформлення залишили тим же, що й раніше – таким, яким його бачив покійний Казимир Сікорський. Взагалі, в порівнянні з попередньою постановкою п’єси, зміни є, хоч їх і небагато. За словами режисера, це сам час вносить свої правки: у мізансцени, у трактування вистави. З оновленого – ще один акторський склад: цього разу Федір Стригун до постановки залучив і молодих артистів.

ФЕДІР СТРИГУН, народний артист України, режисер-постановник:

«Виконавців, тих, які були, я нікого не знімаю. Ні, вони теж  будуть грати. Але мені цікаво… Знову ж таки, в чому традиція? Та треба передати молоді оцю любов: і мою,  і старших акторів тернопільського театру, до цієї вистави».

«Наталка Полтавка» – п’єса, наповнена любов’ю: до української пісні, природи, людей, та, безумовно, оптимізмом. Федір Стригун переконаний: така вистава зараз саме на часі. Адже люди вже втомилися від трагедій.

ФЕДІР СТРИГУН, народний артист України, режисер-постановник:

«Згадайте навіть війну. От, Другу світову війну. Що грали на фронті фронтові бригади, навіть, українські театри? «Шельменко-денщик», «Сватання на Гончарівці»… Всі хотіли комедії. Всі хотіли гумору. І зараз… вони не хочуть зараз плакати, вони не хочуть дивитися якісь вистави з трагічним кінцем. Люди хочуть оптимізму».

Прем’єрні покази «Наталки Полтавки» тернопільські поціновувачі театрального мистецтва зможуть  побачити 29 червня, а також 2, 3 та 6 липня.

 

залишіть коментар