Тернополяни зустрінуться з «кирпатим Мефістофелем»

Автор:     Опубліковано: 10 Червня 2014 о 10:57    337 переглядів

У драмтеатрі – чергова прем’єра. Вже у суботу на малій сцені тернополяни побачили виставу за твором Володимира Винниченка – «Записки кирпатого Мефістофеля».  

До прем’єри «Записок кирпатого Мефістофеля» у тернопільському драмтеатрі готувалися відносно недовго – 2 місяці. Режисер-постановник – дипломантка Київського національного університету  Карпенка-Карого, до слова, родом з Тернопільщини, Вікторія Сиванич. Свій вибір пояснює так: Винниченко – це та постать, яка не може бути нецікавою.

ВІКТОРІЯ СИВАНИЧ, режисер-постановник:

«Основне питання, яке я собі задавала, коли починала працювати над матеріалом – чому «кирпатий Мефістофель»?Ви знаєте, що в класичній зарубіжній літературі Мефістофель дуже часто зустрічається, і ця постать така міфічна, велична, не маючи мінусів для себе. А тут, у Винниченка, Мефістофель вперше в історії літератури задався питанням: чи все я роблю правильно?».

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, народний артист України, головний режисер театру:

«Скільки в силу можливостей театру – театр долучиться до цього, чи долучається. Бо, власне, і головний художник, працює над виставою, Григорій Лоїк, і акторський склад. Тобто, не було тут обмежень, в ситуації того, що «ось цих театр не дасть, а ці будуть працювати».

За словами Вікторії Сиванич, зупинилася на класичній постановці. Звісно, інсценізація трохи від роману відрізняється. З усіх сюжетних ліній, які були в оригіналі, постановник залишила лише основні. Ключова постать – адвокат  Яків Михайлюк, той самий винниченківський Мефістофель. Він же – оповідач історії. Є в постановці і три важливі жіночі образи – кожен з них вносить щось у життя героя і по-своєму впливає на його зміну.

МИКОЛА ТКАЧОВ, актор (Яків Михайлюк):

«Настільки мене захопив цей роман і настільки я потім вжахнувся, що настільки він складний… Складний в чому – складний в своїй дуже глибокій психології. Дуже частій переключеності одних психологічних нюансів на інші. Це просто потрясаючий матеріал для мене».

ВІКТОРІЯ СИВАНИЧ, режисер-постановник:

«Я думаю, що саме ті моменти, які є у Винниченка, ті моменти людських відносин, людських переживань, людської спокуси – вони будуть цікаві для глядача. І, звісно, основна тема – батьківства».

Неабияке значення, каже Вікторія Сиванич, у постановці має «живий» музичний супровід.

ВІКТОРІЯ СИВАНИЧ, режисер-постановник:

«Перш за все, я це хотіла донести за допомогою народної колискової «Ой, ходить сон коло вікон». Це не той момент, коли музика, музичне оформлення є лише доповненням до вистави, для того, щоб посилити емоції, доповнити сцену. А це є така наскрізна дія. Через яку проходить вся вистава. Тобто, саме по цій колисковій відбуваються зміни цього Мефістофеля».

Власне, музика, за словами режисера, повинна відображати те, що відчуває головний персонаж в певний момент.

Прем’єрні покази «Записок кирпатого Мефістофеля» тернополяни зможуть побачити 7, 10 та 17 червня.

залишіть коментар