Тополиний пух сам по собі не є алергеном, запевняють медики

Автор:     Опубліковано: 2 Червня 2014 о 12:16    499 переглядів

Зіпсувати радість від очікуваного багатьма весняно-літнього періоду легко може сезонна алергія. З такою проблемою, розповідають медики, стикається кожен четвертий. Чи не найбільше нарікань – на тополиний пух. Втім, запевняють лікарі, сам по собі він алергії не викликає.

НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:

«Викликає алергію той пил, який є при цвітінні інших рослин. І злакових, і інших дерев, таких, як береза, наприклад. І бур’яни різні, ті, які мають пилок, який вітер розносить. Оцей пилок чіпляється до того тополиного пуху. І він є основним алергеном. Тобто речовиною, яка викликає алергію».

Однак симптоми полінозу – а саме так медики називають алергію на пилок рослин, можна спутати із ознаками гострого респіраторного захворювання. В цю пору року, каже Надія Боднар, якраз збільшується кількість таких хворих – адже люди частіше відкривають вікна та вживають холодні напої.

НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:

«Починається з сльозотечі, з боязні світла, набрякають слизові, опухають повіки, червоніють очі, виділення з носа. І тоді вже буває іноді важко розібратися, чи це є алергічна реакція, яка також так може проявлятися, чи це є легкий перебіг гострого респіраторного захворювання. Тому, хочу наголосити, що, якщо таке є, треба обов’язково звернутися до лікаря, який вже розбереться і встановить точний діагноз».

Тим, хто страждає таки алергією, варто уникати  місць, де скупчується пух, а вдома – прийняти душ або хоча б промити лице і ніс. Полегшити свій стан можна за допомогою примочок з волошкової настоянки. Однак медикаментозне лікування, зауважує Надія Боднар, може призначити лише лікар.

 

залишіть коментар