В Тернополі нагородили медиків Майдану

Автор:     Опубліковано: 13 Червня 2014 о 19:18    380 переглядів

Цієї неділі в Україні відзначатимуть День медика. З тим, що ця професія потрібна та благородна, посперечатися важко.  Проте цього року для українців вона стала ще й особливою. Ангелів-охоронців з червоним хрестом отримали сотні  майданівців. Адже чимало медиків-волонтерів, наражаючи себе на небезпеку, рятували життя іншим.

 

Уляна Чорна медиком працює вже близько 20-ти років. Вона – лікар-неонатолог, повертає здоров’я новонародженим діткам. Втім, цієї зими її пацієнти були старші, а травми, які доводилося лікувати –  серйозніші та страшніші. Жінка перебувала на Майдані одразу після трагічних лютневих подій. Розповідає: взяв верх патріотизм.

УЛЯНА ЧОРНА, лікар-неонатолог пологового будинку №2:

«А чому ми були? Тому, що ми є українці. Батьки наші воювали, діди наші воювали, і ми маємо відстоювати Україну. Ми не могли сидіти осторонь. Мені зовсім не було страшно. Мені тільки було страшно за своїх рідних. А щоб страшно було… зовсім не було страшно. Тільки по дорозі так моторошно, а решту… Зовсім-зовсім».

Медик розповідає: в пам’яті відклалася насамперед дружність, взаємодопомога та організованість майданівців під час тих нелегких подій.

УЛЯНА ЧОРНА, лікар-неонатолог пологового будинку №2:

«От що мене вразило. От ідея ота українська, не залежить від того, якою мовою людина розмовляє, абсолютно. Були і росіяни, і білоруси, були лікарі і з Донецька, і всі розуміли одне одного, і робили одну і ту саму справу».

Уляна Чорна така не одна. Окрім неї, до Києва тоді вирушило чимало тернопільських медиків: і медсестри, і лікарі, які проводять високотехнологічні операції.

ОЛЕГ ЛУГОВИЙ, завідувач відділенням ендоваскулярної хірургії міської лікарні №2:

«Так сталося, що під час тих буремних подій я був на курсах в Києві, ну і, як лікар, я теж був представлений там. Надавали первинну медичну допомогу пацієнтам, які постраждали під час тих, скажем, пам’ятних подій. Що могли, що було в наших силах, то ми робили. Тішимся з того, що щось в нас вийшло, але просим Бога, щоб в нас більше таких процесів не відбувалося».

РУСЛАНА БОРИСЮК, медсестра операційного відділення міської лікарні №2:

«Це було 19-21 лютого, ми були на Грушевського. Тоді були зайняли бібліотеку №1, я там працювала операційною медсестрою. Там був наш операційний стіл, де в нас були інструменти. Я сама захотіла їхати, за власним бажанням, хотіла підтримати, була дуже рада».

До їх професійного свята, яке цьогоріч відзначають 15 червня, медиків, що не побоялися виконувати дану ними клятву в епіцентрі зимових подій, у міській раді нагородили грамотами та подарунками.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Привітали їх з наступаючим святом, подякували за їхню роботу, подякували їм за те, що вони рятують життя людей, що є найцінніше сьогодні. Не зважаючи на складні фінансові умови, не зважаючи на недофінансування, яке існує. Все ж таки, вони свою роботу виконують. За це їм подяка і від міської ради, і, напевно, від всієї громади Тернополя, від всіх вдячних тернополян, кому вони рятують життя».

 

залишіть коментар