Відремонтовані дороги будуть якісні –  перевірено в лабораторії

Автор:     Опубліковано: 3 Червня 2014 о 22:28    598 переглядів

Асфальт  на тернопільських дорогах – якісний. Принаймні у цьому запевняють в лабораторії. Саме зараз перевіряють чим будуть покривати головні магістралі області. Які експерименти над асфальтом ставлять –  сьогодні бачили наші кореспонденти.

В лабораторії – тиснуть, пресують, заморожують та розпарюють. Так перевіряють якість асфальту.

ОЛЕГ ЗВОЛЬ, провідний інженер лабораторії з контролю якості:

« Кожного разу, кожну партію асфальту ми випробовуєм( переб) на водонасичення, міцність на стиск при 20-ти градусах, 50-ти, при нулю. Ми кожну пробу запресовуєм, під загрузкою робим отаку пресовану форму. То як на дорозі закатують асфальт, ми робим таке в лабораторних умовах»

Випробування розпочали сьогодні, на повну перевірку треба  витратити днів три. Проте вже перші висновки нам таки пощастило почути.

ОЛЕКСАНДР КОШОВИЙ, начальник лабораторії:

” По гранометричному складу можу сказати, що вже можем робити висновок, що асфальтобетон якісний, але для повного заключення треба ще знати фізико-механічні властивості”.

Цьогоріч гарантії на покриття збільшились. Якщо раніше обіцяли 2 роки – то тепер цілих десять, розповідають в Службі автодоріг.

БОГДАН ЮЛИК, начальник обласної Служби автомобільних доріг:

«Гарантійні терміни збільшились, зараз сучасні методи виготовлення асфальтобетону, його облаштування – 10 років гарантії  експлуатації покриття».

 Асфальт в області роблять на двох заводах. А відремонтувати у цьому році запланували туристичні шляхи та головні магістралі.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської ОДА:

 « В першу чергу це є звичайно напрямок, який поєднує північ – південь області, від Кременця до Заліщик, це є напрямок від Львова до Хмельницька, на тих дорогах ми виокремлюєм найбільш складні ділянки, які необхідно зробити і це будуть не клаптики по 100 метрів, а великі масиви».

Нагадаємо, залатати ями на основних трасах обіцяли до літа. А до кінця року запланували відремонтувати сім основних доріг.

 

 

залишіть коментар