З липня на дітей держава витрачатиме менше

Автор:     Опубліковано: 19 Червня 2014 о 19:48    573 переглядів

Економія державних коштів торкнеться навіть, як нерідко кажуть, майбутнього нашої країни – дітей. З наступного місяця допомогу по догляду за малечею до трьох років відміняють. Відповідно, виплати припинять. Виключення становитимуть лише ті, хто доглядає першу дитину, народжену до 30 червня цього року.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Всі інші виплати до трьох років, а там вони в мінімальному розмірі 130 гривень, а також – по доходах, бо ця допомога також розраховується в залежності від доходів, то всі інші виплати з 1 липня припиняються».

Наразі у Тернополі допомогу по догляду за малечею одержують близько 6 з половиною тисяч батьків.

Торкнуться зміни і виплат при народженні. З 1 липня, не залежно від того, яка дитина у сім’ї – перша, друга чи третя, сума призначених коштів буде сталою і складатиме 41 тисячу 280 гривень.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Одноразова виплата буде 10 тисяч 320 гривень. Одноразова виплата, зразу, при народженні. А решту суми громадяни будуть отримувати протягом трьох років. Це – 860 гривень кожного місяця».

Досі, за словами Володимира СулИми, при народженні першої дитини батьки отримували близько 33-ох тисяч гривень, другої – 66-ти і 132 тисячі – при кожній наступній. Відтак, різниця – відчутна. Ми запитали у тернопільських матусь, теперішніх і майбутніх, що вони думають про такі нововведення.

ЮЛЯ і НАТАЛЯ:

«- Якщо таке в Україні зараз, то і це добре. Але хотіли би, звичайно, щоб було більше.

–         Так, бо це дуже мало, так як для дитини одної. А як сімї мають по двоє, по троє… Це дуже мало.

–         Треба допомагати вагітним, бо є вагітні, які, наприклад, не мають сімї, не мають чоловіка, їм це корисно».

ЛАРИСА:

«Ну, думка негативна. І так ті виплати дуже низькі. А ще як скасувати… Дуже негативно відношуся, з яких би то причин не було».

 

залишіть коментар