З усіх звалищ на Тернопільщині лише трохи більше 10% – паспортизовані

Автор:     Опубліковано: 25 Червня 2014 о 08:45    442 переглядів

Попри непоодинокі думки про повне благополуччя у цій сфері, екологічна ситуація на Тернопільщині залишає бажати кращого, кажуть в облдержадміністрації. Ще у травні була створена робоча група з питань охорони довкілля та природокористування, яка зайнялася аналізом ситуації. Результати – невтішні. Зі слів голови ОДА Олега Сиротюка, одна з найбільш суттєвих проблем – сміттєзвалища. Їх в нашій області нарахували 838. З них лише трохи більше 10 відсотків – паспортизовані. Решта – фактично безконтрольні.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської ОДА:

«Ситуація, відповідно, катастрофічна в даному плані. Візьмемо лише вибірково кілька районів. Кременецький район – функціонує 54 сміттєзвалища, з яких жодне не паспортизоване. Монастирський район – 32, паспортизоване лише сміттєзвалище міста Монастириська. Шумський район – 61 сміттєзвалище, жодне з яких не паспортизоване. Приблизна ситуація й по інших районах». 

Не вирішена ситуація з вивезенням сміття і з самого Тернополя. Ще в 2009 році, каже Олег Сиротюк, було затверджено план заходів з припинення експлуатації Малашівецького сміттєзвлалища. Однак пошук альтернативної ділянки не завершили і досі – не всі хочуть мати по сусідству звалище відходів. Крім того, сміття необхідно переробляти. Адже звалища, кажуть в облдержадміністрації, несуть неабияку загрозу: достеменно невідомо, які хімічні процеси можуть відбуватися під пластами сміття і  яким чином це все може відбитися на здоров’ї мешканців області.

Ще одна проблема – шкідливі викиди у водойми через неналежну роботу каналізаційних очисних споруд. Чи не єдині, які функціонують, каже Олег Сиротюк, – у Заліщиках. Інші – або працюють неефективно, або взагалі знищені. І лише подекуди ведуться певні заходи щодо їх будівництва.

В облдержадміністрації вже вирішили, як боротимуться з екологічними негараздами і підготували проект програми, розрахованої на 6 років.  Розглянуть його на сесії обласної ради.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської ОДА:

«Завершення будівництва очисних споруд у населених пунктах,  паспортизація сміттєзвалищ, створення програм санітарної очистки».

Щоб втілити таку програму в життя, потрібно 83 мільйони гривень. Частково – з обласного бюджету. Розраховують також і на допомогу держави.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської ОДА:

«Так само департаментом екології пророблена робота для пропозиції Міністерства екології для фінансування за рахунок природоохоронних коштів ряду заходів, зокрема, будівництво каналізаційних очисних споруд в Тернопільській області вже в цьому році. Робота так само на завершальному етапі, будемо очікувати позитивного рішення Міністерства екології».  

Сподіваються чиновники і на вкладення інвесторів.

залишіть коментар