Змінити країну починаючи з найменшого – рідного міста – такі плани представників громадянської платформи. Вони, мандруючи державою, закликають мешканців населених пунктів не залишатись осторонь проблем, що їх оточують, а шукати шляхи вирішення. Громадянська платформа об’єднує значну кількість проектів, які впроваджуватимуть до 2022 року.
ТАРАС КОЗАК, представник громадянської платформи «Нова країна»
«Було обрано такий термін – 7 років. Якраз такий, який дозволить з одного боку всім нам побачити ще і дожити до того часу. Не так як комуністи казали, що наші діти чи наші внуки будуть жити при комунізмі. І з другого боку – досить віддалений на сьогодні термін, щоб за цей час можна було задумати, спроектувати, реалізувати, втілити ці надзвичайно важливі реформи, які ми собі думаємо».
Представники громадянської платформи вже побували у Івано-Франківську, Житомирі, Львові, Кам’янці-Подільському. Там проекти «Нового міста» вже бачили. Тепер дійшла черга і до Тернополя.
ОЛЬГА БОЛСУНІВСЬКА, представник громадської платформи «Нова країна»
«В нас є картинка майбутнього всієї України. Але для Тернополя в нас її немає. Ми хочемо запитати саме у мешканців вашого міста про те яким ви його хочете його бачити. І ми хочемо вам допомогти ту картинку зробити таким ескізом, який потрібно розмалювати якимись шляхами, якимись діями у майбутньому».
Думок – як і людей. У кожного з учасників – своє бачення.
АНТОН МАРЧЕВСЬКИЙ, учасник проектної сесії «Нове місто»
«Зробити наскрізну нумерацію для тролейбусів і маршруток. Це для того, щоб не було плутанини – 10 тролейбус – 10 автобус. Введення єдиного проїзного квитка на всі види транспорту. Незалежно від того чи це є маршрутка, автобус чи це є тролейбус. Це можна впровадити або впродовж одного року, або впродовж десяти років. Тобто це буде залежати від волі міського керівництва ну і відповідно від наявності грошових ресурсів».
ОКСАНА ЛИПОВА, учасник проектної сесії «Нове місто»
«Не дуже почуваєшся затишно в тому смітті. Тому потрібно слідкувати за парками. Також, я думаю, ми можемо розвивати якусь туристичну сферу. Оскільки в Тернополі є на що подивитися є що показати, але приплив туристів не дуже великий. Я думаю, що в цьому руслі треба працювати».
В міськраді пообіцяли – кожну думку почують, а найкращі проекти візьмуть на озброєння.
ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста
«Ми цих всіх людей, які пропонують запрошуємо до нас в міську раду в управління економіки, управління стратегічного розвитку міста зі своїми ідеями. Ми готові посприяти розвитку таких бізнес-інкубаторів для того, щоб підприємництву було комфортно працювати і краще і легше працювати в Тернополі».
Ті до кого мають дослухатись у першу чергу – громада. В цьому впевнені місцеві активісти. Головне, кажуть, не боятися щось робити.
ОЛЕГ МУШІЙ, голова ГО «Змінюємо Україну»
«Насправді все зміниться тільки тоді, коли люди самі в цьому приймуть участь. Це по великому рахунку. Тому, я звертаюся до всіх тернополян. Не бійтеся, ініціюйте проекти. Ініціюйте якісь речі, які ви хочете зробити і не бійтеся їх самі робити. Насправді для того, щоб засипати яму перед домом не обов’язково йти в міську раду. Можна просто зібратися з сусідами і засипати ту яму перед будинком. І це швидше вирішиться ніж якимись там протестними методами чи інше».
Проте і громаді допомагатимуть, ті хто знає, як і що робити. Над кожним запропонованим проектом працюватимуть професіонали у тій сфері на яку спрямовані зміни. Наразі таких експертів по всій Україні налічується близько двох тисяч.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.