До Тернополя з’їхалися борці зі всієї України

Автор:     Опубліковано: 8 Липня 2014 о 08:00    721 переглядів

Протягом двох днів у нашому місті боролися хлопці зі всієї України. У Тернополі, до слова, вже вдруге, провели турнір з греко-римської боротьби серед юніорів, присвячений пам’яті президента місцевої федерації Євгена Ворка. Головний тренер збірної команди України і, разом з тим, друг Євгена Ворка, Артур Дзігасов, розповідає: людина була непересічна. Відтак, його ім’я назавжди повинне залишитися в цьому спорті.

АРТУР ДЗІГАСОВ, головний тренер збірної команди України з греко-римської боротьби:

«Завдяки йому багато хорошого сталося в цьому виді спорту. Саме він тримав той кістяк збірної області, щоб і харчуванням, і якимись коштами, він завжди помагав. Ну і добра людина була, да».

Значення турнір має неабияке. Переможці поїдуть на Чемпіонат Світу серед юніорів, який пройде вже в серпні у хорватському  Загребі.

ЯШАР НАСИРОВ, тренер юніорської збірної команди України з греко-римської боротьби:

«Ребята занимаються с удовольствием. Потому что это вообще вид спорта – сила, мужество. Так что, я думаю, что каждый молодой человек хочет бать сильным, красивым Украинская команда, я уже сколько лет занимаюсь сборной командой юниорской, это – одна из самых сильных команд».

Учасників назбиралося чимало, чи не зі всіх областей. 17-тирічний Богдан приїхав із Закарпаття. Розповідає: в цьому спорті основне – терпіння. І така позиція вже дала свої результати – на турнірі хлопцю вручили посвідчення майстра спорту.

БОГДАН КОВЕРНЮК, борець:

«Греко-римською боротьбою я займаюся десь років 12-13. Я став чемпіоном України до 22 років, і став 2 на Чемпіонаті України серед молоді. І дають мастерське посвідчення. Тато тренер, дідо тренер, так що…»

До слова, на змаганнях були присутні син Євгена Ворка Юрій та внук – також Євген.

ЮРІЙ ВОРКО, син Євгена Ворка:

«На сьогоднішній день, знаєте, все-таки я би хотів, щоб суспільство зрозуміло, що спорт – це є ті речі, які невідємні від здоровя нації, від майбутнього покоління. Я дійсно сьогодні дякую  всім учасникам цих змагань. Сьогодні відгукнулась вся Україна».

ЄВГЕН ВОРКО, внук Євгена Ворка:

«Знаєте, це таке відчуття, от саме коли дійсно вся Україна – вона єдина. Сьогодні я познайомився з хлопцями, з представниками зі східних областей. Було дуже приємно з ними поспілкуватися. І заодно я зустрів своїх друзів з Тернополя. Було цікаво поговорити з ними і підтримати їх сьогодні»

Змагалися у 8-ми вагових категоріях. Переможцями стали спортсмени з Миколаєва, Рівного,  Харкова, Маріуполя, Донецька, Луганської та Запорізької областей. Щодо досягнень нашого міста, то  тернополянин Олександр Новачок у ваговій категорії до 74 кілограмів зайняв 2 місце.

залишіть коментар