Греко-католицька церква розповіла про своє минуле

Автор:     Опубліковано: 30 Липня 2014 о 19:20    671 переглядів

Їх переслідували, та вони не перестали доносити слово Господнє. Про витоки греко-католицької церкви, її історію та сучасність відтепер можуть дізнатись усі охочі.

Двадцять п’ять років пройшло з часу заснування греко-католицької церкви і майже стільки з моменту утворення Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Довгий шлях – від підпілля до легалізації, від переслідувань до свободи – пережили церковні служителі. Сьогодні представники духовенства вирішили розповісти про свою нелегку дорогу.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ

«Дає нам нагоду переосмислити важливі свідчення та мучеників, та ісповідників нашої церкви. Сьогодні ще раз переконуємось, що правда Христова Євангелія сильніша за усі механізми зла».

Від становлення християнства і аж до розвитку греко-католицької церкви на Тернопільщині можна прочитати у книзі, яку представила Тернопільсько-Зборівська архиєпархія. Детальну інформацію про стан і місце знаходження парафій, монастирів та храмів проілюстрували також яскравими світлинами. Духовенство називає видання своєрідною етнографічною історією нашого краю.

ЯРОСЛАВ СТОЦЬКИЙ, керівник проекту, науковий редактор

«Розкриває фактично будівництво тих храмів, які вже збудовані, показує нам архітекторів, стиль архітектури і водночас розкриває ті можливості, ті перспективи, які є в динаміці розвитку Тернопільсько-Зборівської архиєпархії».

Для повноти інформації вмістили також шематизм. Це – список духовних осіб, які присвятили своє життя церкві. Енциклопедичне видання буде цікаве не лише історикам чи релігієзнавцям, а й пересічним тернополянам.

залишіть коментар