Меморіальну експозицію ім. С. Сапеляка відкрили у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 10 Липня 2014 о 20:49    679 переглядів

Уродженець Тернопільщини Степан Сапеляк був поетом, публіцистом, правозахисником і громадським діячем. Більше дізнатись про визначного українця можна в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Відтепер там діє його персональна експозиція.

ОРЕСТ САВКА, старший науковий співробітник історико-меморіального музею політичних в’язнів

«В його очах був ввесь світ, дивосвіт. Він мав ніжне раниме серце, ніколи я не бачив його ні злим ні на кого, навіть на тих ворогів. Він не злився, він дуже був такою доброю толерантною людиною, але був настільний, ніколи не відмовлявся від своїх переконань».

Близько 8 місяців провів Степан Сапеляк в казематах у Тернополі. Зараз тут знаходиться історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Степана Сапеляка засудили за вивішення 4 синьо-жовтих стягів у далекому 1973 році. Тому місце символічне, розповідає завідувач Святослав Кравчук, –для експозиції обрали саме ту камеру, в якій колись «сидів» дисидент.

СВЯТОСЛАВ КРАВЧУК, завідувач історико-меморіального музею політичних в’язнів

«Вашій увазі будуть представлені особисті речі саме Степана Сапеляка, подарована сумка з крокодила В’ячеславом Чорноволом, його особисті речі з бібліотеки, екслібрис, документи, сімейні фотографії з сімейного альбому».

Орест Савка був знайомий зі Степаном Сапеляком. Розповідає, уже за часів незалежної України той полюбляв навідуватись у музей, особливо в колишню тюремну камеру.

ОРЕСТ САВКА, старший науковий співробітник історико-меморіального музею політичних в’язнів

«Каже, я тут посиджу, полежу на тому ліжку. Була така одна хохма – тут є Богдан Мельничук. Дзвонить одного ранку, то вже було після роботи, що, Орест, йди відкрий камеру, музей, бо там Степана закрив Славко Павуляк».

На відкриття меморіальної експозиції прийшло чимало друзів та знайомих поета. Була також і мати Степана Сапеляка.

Більше дізнатись про визначного українця можуть усі охочі в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Виставка постійна. Її, обіцяє завідувач, будуть поновлювати новими експонатами.

 

залишіть коментар