Молодь «розповідає» про революцію за допомогою пензлів

Автор:     Опубліковано: 16 Липня 2014 о 21:10    771 переглядів

Пензлями та фарбами про революцію – активна молодь «описує» своє бачення подій в Україні на фасадах будинків.

Хлопчика із книжкою не завжди можна помітити серед дерев. Він спокійно сидить на барикадах обабіч обласного управління міліції, що на вулиці Валова. Це було перше бачення тих подій в Україні, яке активна молодь міста зобразила за допомогою пензлів і фарб. Серед бежевих і білих кольорів на зображенні чітко вирізняється синьо-жовтий стяг. Художник Софія Гречанівська розповідає, уп’ятьох вони близько чотирьох годин описували один день із життя на Майдані.

СОФІЯ ГРЕЧАНІВСЬКА, учасник Молодіжного мистецького центру

«Це зокрема картина Юрія Журавля. В принципі, це також символізує ті руїни, які зараз в Україні є».

Якщо пройти трохи далі, то у бронежилетах і касках можна зустріти найвизначніших українських діячів. Серед полум’я із щитом у руках стоїть Тарас Шевченко. Поряд медсестра Леся Українка та революціонер Іван Франко. Це зображення отримало найбільше схвалень у соціальних мережах. Саме тому художники вирішили розмістити його у центрі міста.

СОФІЯ ГРЕЧАНІВСЬКА, учасник Молодіжного мистецького центру

«Кольори, вони просто повинні підкреслити цю ситуацію, яка в нас в Україні була і зараз є. Тому вони досить такі яскраві і насичені. І мені здається, що перехожі, вони звертають увагу якраз через це, що там контраст, і воно кидається в очі».

Над цією картиною працювали також близько чотирьох годин. Та, на відміну від першого зображення, тут художникам допомагало багато перехожих.

ОЛЕНКА, розмальовувала зображення

«Я просто йшла гуляти центром і побачила двох дівчат, які тут малювали. Я малювала вогонь трошки і щит».

Інші патріотично-революційні картини, обіцяють художники, тернополяни побачать незабаром. Тому усім охочим розмалювати своє місто радять відслідковувати інформацію у соціальних мережах.

залишіть коментар