На модернізацію системи теплопостачання Тернопіль отримає 15 мільйонів євро

Автор:     Опубліковано: 10 Липня 2014 о 20:51    638 переглядів

Систему теплопостачання в нашому місті осучаснять. Для реалізації такої програми залучать кредитні кошти. 10 мільйонів євро надає Європейський банк реконструкції та розвитку. Ще 5 мільйонів – інвестиційний гранд фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Відповідну угоду міський голова Сергій Надал та директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер підписали 9 липня у Києві. Завдяки цьому осучаснять мережі теплопостачання на масивах «Східний» та «Сонячний», де встановлять індивідуальні теплові пункти біля кожного житлового будинку. За словами мера, при попередньому Уряді можливості реалізувати такий проект – не було.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні дуже важливий і справді історичний день для нашого міста. До цього дня ми йшли довгих три роки. Впевнений, що з сьогоднішнього дня почнеться новий виток в історії розвитку нашого міста. Тому що таку велику суму інвестицій Тернопіль востаннє отримував, напевно, ще років 50 тому. Впевнений, що спільно з європейськими інвестиціями, спільно з європейським досвідом тернополяни отримають європейську якість теплопостачання».

Також в міській раді мають намір, серед іншого, провести реконструкцію котелень на вулицях Курбаса та Лесі Українки, побудувати сонячні колектори, встановити мережні насоси, замінити окремі ділянки теплових мереж.

Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер вважає: такий проект є корисний не лише для теперішніх тернополян, а й для майбутніх поколінь. Адже сприятиме покращенню інфраструктури, а також допоможе значно заощадити на паливі і тепловій енергії, та зменшити викиди двоокису  вуглецю в атмосферу.

ШЕВКІ АДЖУНЕР, директор ЄБРР в Україні:

«Сподіваюся,  що цей проект стане гарним прикладом для інших муніципалітетів України. Я також хочу привітати тернополян з початком реалізації цього проекту. Сподіваюся незабаром особисто відвідати ваше місто».

До слова, така програма реконструкції системи теплопостачання – перша у Східній Європі. Її на замовлення ЄБРР розробили фахівці однієї з датських компаній.

залишіть коментар