На Тернопільщині підготували майже 500 га землі для учасників АТО

Автор:     Опубліковано: 25 Липня 2014 о 06:41    346 переглядів

Військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, землю – безкоштовно. Таку ініціативу Держемагентсво висунуло ще навесні. Відтоді, з усієї країни, розповідає Голова відомства Сергій Рудик, вже отримали близько трьох десятків заяв.

СЕРГІЙ РУДИК, Голова Держземагентства України:

«Надсилаємо індивідуальні листи за кожною адресою по тих списках, які нам надають центральні органи влади силового блоку. Таке доручення Кабінету міністрів їм вже більше місяця як дано. Деякі не дають, мотивуючи тим, і я розумію їхню мотивацію, що є спеціальності людей, які воюють на Сході, чиї дані не бажано поширювати на сьогоднішній день. Тому в такому випадку ми присилаємо своїх фахівців, які проводять там зустрічі закриті».

За словами Сергія Рудика,  наша область чи не перша впоралася із формуванням відповідних земельних масивів. На Тернопільщині для таких цілей задекларували майже 500 гектарів. Землю даватимуть як поза межами, так і у населених пунктах.

 ВІКТОР МАРТИНЮК, начальник ГУ Держземагентсва в Тернопільській області:

«Десь ми орієнтуємося на те, що запропонували органи місцевого самоврядування, а те, що поза межами населених пунктів, де компетенція більше наша йде, землі державної власності, ну десь орієнтуємося на місце їх проживання і за бажанням. Тобто, щоб забезпечити їхні потреби».

До слова, отримати землю безкоштовно можуть не лише учасники АТО чи їх сім’ї, а й родини героїв «Небесної сотні».

ВІКТОР МАРТИНЮК, начальник ГУ Держземагентсва в Тернопільській області:

«Скажу так, відверто: складно з ними спілкуватися, їх мало кого це цікавить. Їм не до того. Але ми переконуємося, що це потрібно їм, їхнім родинам, їхнім нащадкам».

В Держземагентстві обіцяють – у оформленні земельних ділянок всяко сприятимуть.

СЕРГІЙ РУДИК, Голова Держземагентства України:

«Наше завдання – щоб людина мінімізувала ті строки, які передбачені законом. Що є півроку на проект землеустрою, щоб це зробили за, там, кілька тижнів, за місяць, максимум. Якщо людина звертається до нас і не вміє подати графічні матеріали, які, по закону, вони би мала подати до заяви про надання земельної ділянки, щоб наш рядовий працівник зробив це, по-суті, за цю людину, розуміючи, особливо, її статус».

залишіть коментар